INFORMACJE

 

7 garści informacji o naszych wędrówkach

Udział w naszych obozach (wędrownych, rowerowych i konnych) oraz warsztatach, to czas na reset, na bycie poza zasięgiem.
 
Nasze obozy, to spotkania z wartościowymi i ciekawymi uczestnikami, to dobre znajomości.
 
To wspaniała przygoda, która na długo zostanie w Waszej pamięci!
 
Nasze małe “wyprawy”, to pooglądanie roślin i zwierząt w ich środowisku. To piękne, ciche wioski, zabytki, a wszystko z dala od zgiełku miast. To wędrówka i jazda szlakami górskimi, duktami leśnymi oraz polnymi. Godziny czasu na rozmowę lub ciszę. Dostępne dla wszystkich, którzy preferują aktywny wypoczynek, chcą się przyjemnie zmęczyć.

 
Obozy wędrowne ukraina góry

Na naszych obozach nie ścigamy się z czasem, co nie znaczy, że nie mamy dziennego planu do przejścia czy przejechania. Kładziemy nacisk na aspekt krajoznawczy. Dlatego, czy to w lesie, czy małej wsi będziemy mieć przerwy wypełnione opowieściami przewodników.

 

 

Kilka ważnych informacji:
  • Średnia wieku uczestników na naszych obozach to 30 plus. Wędrują z nami trzydziesto- i czterdziestolatkowie, których jest najwięcej oraz spora liczba piędziesięcio- i dwudziestolatków. Nie da się ukryć, że mamy szczęście do osób, które chcą się z nami szwendać tu i tam. W zdecydowanej większości to nieprzeciętne osoby, które m.in.: są otwarte, zwariowane, zaczytane, mądrze zapatrzone, chcące odkrywać zagubione, nie robiące wielkiej tragedii ze spacerów po kniejach i błocie oraz lubiące się powygłupiać i dobrze zabawić wieczorną porą w tle z gitarą/kalamburami/grami/rozmowami/tańcami.
  • Na obozie wędrownym/rowerowym/konnym noclegi są w standardzie… obozowym, czyli korzystamy ze schronisk górskich, z agroturystyk, pensjonatów oraz (wcześniej rozbitych) namiotów.
  • Wyżywienie: dwa lub trzy posiłki dziennie: śniadanie, prowiant na czas wycieczki, obiadokolacja. Zaopatrujemy się tylko u sprawdzonych kuchmistrzów.
  • Każdy otrzyma sporą dawkę wiedzy i opiekę sprawdzonych przewodników terenowych i górskich oraz instruktorów!
  • Wszystkich chętnych uczestników obozów wędrownych/rowerowych obejmujemy ubezpieczeniem NW.
  • Informujemy, że na Wasze życzenie, kiedy jest to racjonalne, organizujemy usługę przewożenia plecaków/sakw uczestników obozów do miejsca noclegowego za dodatkową opłatą maksymalnie 40 zł/dzień na obozach wędrownych/konnych i 10 zł na obozach rowerowych. Duża ilość chętnych może spowodować, że na danym obozie cena za dzień przewożenia placaka może spaść do kilkunastu złotych za osobę. Dla jasności: usługę przewożenia placaków zamawiamy u wiarygodnych osób, ktore mieszkają na terenie, na którym porusza się dany obóz. Nie zarabiamy na tym, a jedynie pomagamy tym, którzy chcą bez obciążenia, komfortowo poruszać się na szlaku.
  • 1 dzień, to minimalna ilość dni na którą można potwierdzić swe uczestnictwo w obozie.
  • Dla obozów wędrownych średnia przejść dziennych wynosi około 19 km, dla rowerowych około 68 km. Podczas kilkunastodniowych obozów organizujemy tzw. „Dzień na zebranie myśli”, z bardzo krótką trasą dzienną, by odpocząć od nadmiaru wrażeń lub zregenerować siły.
  • Jeśli przez 365 dni w roku nie znajdujesz czasu na aktywność fizyczną, jeśli choć raz np. na dziesięć dni nie „zażywasz” przyjemności spaceru, jazdy na rowerze czy wędrówki po górach, to czas na zmiany! Zachęcamy Cię do tego, bo będzie Ci się łatwiej z nami wędrowało. Wiedz, że tempo na danych fragmentach szlaku staramy się korygować, w granicach rozsądku, do możliwości fizycznych i zdolności uczestników. Wiedz, że jeśli jest taka potrzeba, grupę dzielimy na „Bardziej Krajoznawczą” oraz „Bardziej Migawkową”.
  • Wędrujemy w grupach nie liczniejszych niż 25 osób. W takiej grupie może być z Wami „na Ty”. Mamy możliwość „przebicia się” z przekazem krajoznawczym i co najważniejsze swobodnego dyskutowania z uczestnikami. Nie chcemy utracić tego klimatu, który jest dla nas bardzo ważną wartością i którą to wartość doceniają uczestnicy obozów. Nie będziemy „hurtownikami”.
  • Ze względu na powyższe dojazd i powrót we własnym zakresie ze względu na rozproszone miejsca zamieszkań uczestników. Przy zapisie od 8 osób wzwyż z jednego regionu, organizujemy przejazd busem za dodatkową opłatą. W innych wypadkach kojarzymy pojedynczych uczestników z danego regionu, na wspólny przyjazd i powrót.
  • Uczestnikiem obozu wędrownego/rowerowego/konnego może zostać osoba, która ma minimum 13 lat (wymagamy pisemnej zgody rodzica/opiekuna w przypadku chęci samodzielnego udziału w obozie). Z dorosłymi opiekunami, gdy nie są to rodzice, to za ich pisemną zgodą i wskazaniem opiekunów, zezwalamy na uczestnictwo w obozach osób, które mają ukończone lat 10. Umowa na konkretny obóz (np. Kurs Turystyki Zimowej, Obóz Sylwestrowy, Rodzinny Obóz Rowerowy) może wprowadzać wyjątek od powyższych postanowień.

   

  Do pobrania dokumenty:

  Co powinno znaleźć się w Twoim plecaku

  Co powinno znaleźć się w Twojej sakwie

  Co wziąć na obóz konny
   
   

  Razem się opłaca! Warto dzielić się dobrymi momentami

  Najtańsze i najlepsze Obozy Wędrowne
   
   

   

   

  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

  LINKI DO DOKUMENTÓW

   

  obozy wędrowne w góry

  Naszą wiarygodność można sprawdzić m.in. w Centralnym Rejestrze Organizatorów i Pośredników Turystycznych http://www.turystyka.gov.pl.

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide