JOGA NA SZLAKU

 

Wędrowanie i Joga, czyli „Joga Na Szlaku”

15.1 mmniejszeProponujemy Wam wędrowne spotkania na najpiękniejszych szlakach Beskidów, Sudetów, Tatr, które będą połączone z praktykowaniem jogi.
Praktyka jogi podczas wędrówek nie wymaga wcześniejszej praktyki własnej, ani wiedzy o jodze jako takiej. Pomyślana jest raczej jako idealnie pasujące dopełnienie wędrówki (wywodzące się z sanskrytu słowo joga oznacza „wiązać lub łączyć się ze sobą”), a jej zadaniem będzie przygotować ciała i umysły uczestniczek i uczestników wędrówek do wysiłku uważnego wędrowania po górach. A także do regeneracji po.

Nie znaczy to oczywiście, że będziemy traktować naszą praktykę jogi po macoszemu, oj nie. To będą równorzędne elementy naszych spotkań. Czasem będzie można się nawet przekonać, że kilkugodzinne wędrowanie górskimi szlakami, to betka w porównaniu z godzinną praktyką.
 
Joga Na Szlaku
 
Kliknij i Pobierz:
JOGA NA SZLAKU 2018. Pełna oferta
HIKING and YOGA 2018
 
 
O programie Jogi Na Szlaku

Pierwszego dnia po południu/wieczorem rozpoczniemy naszą przygodę z jogą nauką pozycji (asan), które będą nam potrzebne praktykując powitanie słońca (rankami, przed śniadaniem) oraz powitanie księżyca (wieczorami, przed snem). Przez wszystkie kolejne dni będziemy doskonalić się w tych asanach, praktykując sekwencje powitań 30 minut rano i 30 minut wieczorem. Króciutko o nich:
 
Powitanie słońca (Surya namaskar) to jedna z najstarszych sekwencji jogi. Sekwencja składa się z 12 pozycji (asan), połączonych w jeden płynny ruch. Powitanie słońca praktykuje się w wersji a i b, a skoro tak, to i my praktykować będziemy obie.
Powitanie słońca jest idealną praktyką na rozgrzewkę, w naszym przypadku, przed wyjściem na górski szlak. Sekwencja doskonale rozluźnia sztywne mięśnie (a często takie są po nocy), pomaga im odzyskać elastyczność. Ruchy powitania słońca są zaprojektowane tak, by optymalnie rozciągnąć i rozgrzać wszystkie partie mięśni.
Sekwencja stymuluje dodatkowo krążenie krwi, wzmacnia głębokie oddychanie oraz w spokojny i zrównoważony sposób budzi nasz umysł po sennym odpoczynku.
Wszystko to łącznie będzie nas przygotowywać do górskiej przygody każdego kolejnego dnia.
 
Powitanie księżyca (Ćandra namaskar) to nieco młodsza (tak o kilkadziesiąt wieków) sekwencja składająca się z 16 pozycji (asan), również połączonych w jeden płynny ruch.
Joga Na SzlakuPowitanie księżyca przygotowuje do snu, eliminując z ciała i umysłu napięcie, które do nich wtargnęło w ciągu dnia. To praktyka uspokajająca, regenerująca. Doskonale koi układ nerwowy, przywraca równowagę. Jest doskonała na lato – jest praktyką wychładzającą.
Każdego kolejnego dnia, po zejściu ze szczytów i grani, zaprosimy Was na 20 minutową sesję z ćwiczeniami rozciągającymi (mięśnie i stawy należy szanować!). Dopiero potem pozwolimy się umyć i coś zjeść.
Wczesnym wieczorem, podczas półtoragodzinnej sesji, przyjrzymy się kilku wybranym asanom z grupy stojących (dzień 2), skłonów w przód (dzień 3), skłonów w tył (dzień 4), siedzących i skrętnych (dzień 5), podparć ramion i pozycji odwróconych (dzień 6). Doświadczenie uczy, że każda i każdy znajdzie kilka takich pozycji, w których zakocha się bez pamięci.
Następnie, jak się rzekło, będziemy witać księżyc.
 
Relaksacja i medytacja. Każdego wieczora, te i ci, które/którzy jeszcze nie padną, będą mogły/mogli wziąć udział w krótkiej medytacji prowadzonej – będą medytacje koncentracji na oddechu, medytacje skanowania ciała oraz medytacje…. Góry.
A zaraz przed snem – sesja relaksacji. W zależności od oceny stopnia zmęczenia górskiego – trening autogenny Schultza lub progresywna relaksacja mięśni Jacobsona. Lub jakaś szalona wizualizacja.

 

Terminy i ceny
 
06.05.2018 – 12.05.2018. Tatrzańska Wiosna.
Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej, w Willi Parzenica. Zobacz www.parzenicabukowina.pl

17.06.2018 – 23.06.2018. Tatrzańskie Lato.
Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej, w Willi Zbójnicówka. Zobacz www.willazbojnicowka.pl

09.09.2018 – 15.09.2018. Sudecka Jesień.
Noclegi w Grzmiącej koło Głuszycy.
 
KOSZT. Tatrzańska Wiosna i Tatrzańskie Lato 1495 zł/osoba. W cenie noclegi (x6); wyżywienie (dwa posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja oraz prowiant na drogę); codzienna dawka aktywności na szlaku z przewodnikiem górskim i instruktorem Jogi; usługa przewozu na szlak; bilety do Tatrzańskiego Parku Narodowego; warsztaty kulinarne; ubezpieczenie NW.
 
KOSZT. Sudecka Jesień 1495 zł/osoba. W cenie noclegi (x6); wyżywienie (dwa posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja oraz prowiant na drogę); codzienna dawka aktywności na szlaku z przewodnikiem górskim i instruktorem Jogi; usługa przewozu do Adrszpachu (Czechy); bilety do Skalnego Miasta w Czechach; program „Z Muzyką w tle”; ubezpieczenie NW.
 
Sposób i termin płatności:
Opłatę za uczestnictwo można uiścić przelewem do wyboru: A) w całości (1495 zł/osoba) lub B) w rozbiciu na zaliczkę w kwocie 450 zł/osoba + pozostała należność w kwocie 1045 zł/osoba. Wpłata zaliczki potwierdza rezerwację miejsca na wybranym obozie. Płatność zaliczki do 40-go dnia przed terminem wybranego obozu. Płatność całości kosztu obozu do 20-go dnia przed terminem wybranego obozu w kwocie 1495 zł/osoba lub 1045 zł/osoba (przy wcześniejszej wpłacie zaliczki).

 

Joga w górach
 
Pobierz:
JOGA NA SZLAKU 2018. Pełna oferta
HIKING and YOGA 2018
Program Joga Na Szlaku – Tatrzańska Wiosna 2018
Program Joga Na Szlaku – Tatrzańskie Lato 2018
Program Joga Na Szlaku – Sudecka Jesień 2018
Umowa udziału Joga Na Szlaku 2018

 
 

Nasi instruktorzy i przewodnicy.
Na szlaku i poza nim zadba o nas Kasia Jamróz i Inga Rudecka. Kasia jest przewodniczką UIMLA (International Mountain Leader). Z wielką radością od kilkunastu lat prowadzi wycieczki w Tatrach, Alpach i Himalajach. Inga praktykuje jogę od wielu lat w jej różnych rodzajach i odmianach, od statycznych asan hatha jogi Iyengara, poprzez płynny flow vinyasy, mocną energetyczną asztangę, aż do gorącej jogi Bikram. Nabrała szlifów instruktorskich w obszarze jogi i relaksacji na Wydziale Rehabilitacji warszawskiej AWF. Jest też instruktorką rekreacji ruchowej w specjalności hatha joga TKKF, jogi śmiechu, nordic walking.
 
 

A jak to się zaczęło?

Na wakacyjnym, sudeckim obozie wędrownym poznały się Inga i Kasia. Inga. Joga Na Szlaku Obie codziennie praktykowały jogę, w tle z nieprzeciętnymi widokami. Namówiły też do jogi na szlaku innych uczestników. Podczas Kasia Jamróz. JogaNaSzlaku.pl kilkunastu dni wędrówki sprzyjającymi górskimi szlakami, z dala od wszelkich zasięgów, było sporo czasu na przemyślenia i rozmowy. Upłynęło nieco wody z górskich potoków i z tego, co powyżej zaczął się kształtować projekt o nazwie „Joga Na Szlaku”. Został on ubrany w odpowiednie szaty. Napełnienie treścią było tym łatwiejsze, że Inga jest instruktorką jogi, absolwentką warszawskiej AWF, a Kasia licencjonowaą przewodniczką górską. Obie z wielkim stażem i doświadczeniem. Zespół uzupełniają Dobre Duchy z Obozów Wędrownych i z Tworzymy Wycieczki.

 
Co do szlaków górskich, którymi będziemy się poruszać, to na każdy dzień przygotowaliśmy dla Was te atrakcyjne, pełne nieprzeciętnych widoków, ale i mniej uczęszczane niż galeria handlowa przed świętami. Każdego dnia będziemy wybierać konkretną marszrutę z przygotowanych kilkunastu propozycji, bacząc na Wasze możliwości i bezpieczeństwo (np. warunki pogodowe).
Program „Z Muzyką w tle” realizowany będzie w Sudetach. Obejmował będzie m.in. kąpiel w dźwiękach gongów oraz warsztaty gry na bębnach afrykańskich.

 
 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 
Uwaga limit miejsc! Uczestnikiem każdego obozu może zostać kobieta i mężczyzna, osoba młodsza i starsza jeśli, do wyczerpania limitu miejsc (min. 10, a maks. 15 miejsc), spełni łącznie następujące wymagania:

  • Zapisze się na listę via formularz rezerwacyjny na www.ObozyWedrowne.com.
  • Wypełni, podpisze i przekaże umowę (osobiście, listownie lub mailowo – skan). Umowa do pobrania: Umowa udziału Joga Na Szlaku 2018
  • Wniesie opłatę, która jest potwierdzeniem udziału w obozie. Wpłat należy dokonać na konto Raiffeisen Bank Polska 69 1750 0012 0000 0000 2891 0778. W tytule wpłaty należy wpisać „Joga Na Szlaku” oraz nazwę wybranego programu i imiona i nazwiska uczestników za których dokonuje się opłaty.

napisz_button

 
Joga Na Szlaku Tatry Sudety

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide