Warsztaty zielarskie 3

 

Warsztaty zielarskie 3

06.09.2018 – 10.09.2018

 
Przybywajcie, a skorzystacie. Zapraszamy na kilkudniowe warsztaty zielarskie w terenie. Nauczymy się m.in. rozpoznawania, przetwarzania oraz zbierania ziół, korzeni oraz pędów. Zapoznamy się z leczniczym, kulinarnym czy obrzędowym zastosowaniem ziół. Każdy z Was samodzielnie będzie mógł rozpoznać, zebrać oraz przygotować własną kompozycję ziół. Chcemy byście zdobytą wiedzę mogli stosować na co dzień, przez wiele lat. Prowadzącym będzie Adam Szary – botanik, pracownik naukowy Bieszczadzkiego Parku Narodowego, autor publikacji poświęconych tutejszej roślinności, szerokim możliwościom jej zastosowania, a także powiązań flory z miejscową kulturą i tradycją („etnobotanika”). Adam jest autorem książek: „Tajemnice bieszczadzkich roślin” oraz „Bieszczadzkie motywy roślinne”.
 

Warsztaty zielarskie 2018

Termin: 06.09.2018 – 10.09.2018. Start: Rozpoczęcie: godz. 19.00 Ustrzyki Dolne. Zakończenie tamże ok. godz. 11:00.
 
Zapisy do wyczerpania miejsc. Minimalna liczba uczestników 8 osób, maksymalna 15 osób.
 
Cena. Całość warsztatów, czyli 5 dni = 750 zł.
 

Warsztaty zielarskie 2018W cenie: Noclegi: 4 noclegi w Ośrodku Wypoczynkowym OLIMP w Ustrzykach Dolnych (http://www.olimp-ustrzyki.pl/). Wyżywienie: dwa posiłki dziennie (śniadanie, obiadokolacja plus prowiant na czas wycieczki). Zajęcia zielarskie z zawodowym botanikiem. Opieka sprawdzonego przewodnika górskiego. Spora dawka praktycznej wiedzy. Ubezpieczenie NNW.
 

Sposób płatności. Opłatę za uczestnictwo należy uiścić przelewem, do wyboru: A) w całości 750 zł/osoba lub B) w ratach: zaliczka w kwocie 250 zł/osoba oraz pozostała należność w kwocie 500 zł/osoba.
 

Termin płatności. Płatność zaliczki w kwocie 250 zł/osoba do dnia 27.06.2018. Wpłata całości kosztu obozu do dnia 17.08.2018 w kwocie 750 zł/osoba lub 500 zł/osoba przy wcześniejszej wpłacie zaliczki. Przed wpłatą zaliczki i pełnego kosztu prosimy sprawdzić czy są jeszcze wolne miejsca. Wpłata zaliczki potwierdza rezerwację miejsca na wybranym obozie.
 
 
 

Zioła, rośliny na obozach wędrownychDojazd i powrót do i z Ustrzyk Dolnych we własnym zakresie ze względu na rozproszone miejsca zamieszkań uczestników. Przy zapisie od 8 osób wzwyż z jednego regionu, organizujemy przejazd busem za dodatkową opłatą. W innych wypadkach kojarzymy pojedynczych uczestników z danego regionu, na wspólny przyjazd i powrót.

 

Coś o noclegach. Śpimy w Ośrodku Wypoczynkowym OLIMP w Ustrzykach Dolnych. Blisko natury: łąk i lasu.
 

Coś o trasie. Obóz nie jest trudny technicznie. Trasa wymaga przeciętnej kondycji. Będziemy poruszali się na z małym plecakiem.
 

Uwaga limit miejsc! Na każdym obozie/warsztatach obowiązuje limit liczby uczestników. Warsztaty Zielarskie na obozach wędrownych Maksymalna liczba uczestników na ww. warszaty wynosi 15 osób. Uczestnikami zostaną osoby, które do wyczerpania limitu miejsc, jako pierwsze spełnią łącznie następujące wymagania: 1. Zapiszą się na listę, 2. Przekażą umowę oraz 3. Wniosą opłatę. Minimalna liczba uczestników wynosi 8 osób. Organizator może odwołać imprezę turystyczną z powodu zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż liczba minimalna.

 

zioła, zielarstwo, warsztaty z obozywedrowne.comCo zabrać? Duży plecak (do zdeponowania w miejscu noclegu) i mały (25 lub 30l, potrzebny na wędrówkę górską). Wygodne buty, coś na zbierania ziół (np. lniany worek), zeszyt i długopis (będziemy robić zielnik). Pomocny może być atlas roślin.
 

Kto poprowadzi warsztaty? Adam Szary – botanik, pracownik naukowy Bieszczadzkiego Parku Narodowego, autor publikacji poświęconych tutejszej roślinności, szerokim możliwościom jej zastosowania, a także powiązań flory z miejscową kulturą i tradycją („etnobotanika”). Adam jest autorem książek: „Tajemnice bieszczadzkich roślin” oraz „Bieszczadzkie motywy roślinne”.

 
Pobierz:
1. Warsztaty zielarskie 3. INFO i CENA
2. Warsztaty zielarskie 3. PLAN
3. Warsztaty zielarskie 3. UMOWA

 
Warszaty zielarskie

Uwaga limit miejsc! Uczestnikiem każdego obozu może zostać kobieta i mężczyzna, osoba młodsza i starsza jeśli, do wyczerpania limitu miejsc, spełni łącznie następujące wymagania:

  • Zapisze się na listę via formularz rezerwacyjny na www.ObozyWedrowne.com.
  • Wypełni, podpisze i przekaże umowę (osobiście, listownie lub mailowo – skan).
  • Wniesie opłatę, która jest potwierdzeniem udziału w obozie. Wpłat należy dokonać na konto Raiffeisen Bank Polska 69 1750 0012 0000 0000 2891 0778. W tytule wpłaty należy wpisać nazwę obozu oraz imiona i nazwiska uczestników za których dokonuje się opłaty.

napisz_button

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide