Warsztaty zielarskie w Bieszczadach dla zaawansowanych

left-arrow50

Warsztaty zielarskie w Bieszczadach dla zaawansowanych


15.08.2019 – 18.08.2019
12.09.2019 – 15.09.2019
26.09.2019 – 29.09.2019
10.10.2019 – 13.10.2019
17.10.2019 – 20.10.2019

 


Zapraszamy na kilkudniowe Zapraszamy na kilkudniowe warsztaty zielarskie w terenie. Nauczymy się m.in. rozpoznawania, przetwarzania oraz zbierania ziół, korzeni oraz pędów. Zapoznamy się z leczniczym, kulinarnym czy obrzędowym zastosowaniem ziół. Każdy z Was samodzielnie będzie mógł rozpoznać, zebrać oraz przygotować własną kompozycję ziół. Chcemy byście zdobytą wiedzę mogli stosować na co dzień, przez wiele lat. Prowadzącym będzie Adam Szary – botanik, pracownik naukowy Bieszczadzkiego Parku Narodowego, autor publikacji poświęconych tutejszej roślinności, szerokim możliwościom jej zastosowania, a także powiązań flory z miejscową kulturą i tradycją („etnobotanika”). Adam jest autorem książek: „Tajemnice bieszczadzkich roślin” czy „Bieszczadzkie motywy roślinne”. Przybywajcie, a skorzystacie.

biegówki. obozy

 

Kto poprowadzi warsztaty?
1234
Prowadzącym będzie Adam Szary – botanik, pracownik naukowy Bieszczadzkiego Parku Narodowego, autor publikacji poświęconych tutejszej roślinności i etnobotanice, dotyczących szerokich możliwości zastosowania ziół w praktyce, a także powiązań flory z miejscową kulturą i tradycją („etnobotanika”). Adam jest autorem książek: „Zbiorowiska leśne BdPN”, „Tajemnice bieszczadzkich roślin” czy „Bieszczadzkie motywy roślinne” oraz kilkudziesięciu artykułów na powyższe tematy.

 
Cena
4 dni obozu z pełnym pakietem świadczeń = 1 050 zł

 
W cenie
– 3 noclegi w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami;
– dwa posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja (pierwszego dnia obiadokolacja, ostatniego śniadanie)
– lniany worek i specjalna karta na zioła do sporządzenia zielnika
– ubezpieczenie NNW
– opieka i spora dawka wiedzy od sprawdzonego zawodowego botanika
– duża dawka praktycznej wiedzy

 

 
Plan
Dzień 1
Wieczorny przyjazd uczestników, zakwaterowanie, obiadokolacja.
Dzień 2
Dzień rozpoczynamy śniadaniem, po którym obejrzymy film o przyrodzie Bieszczadów i prelekcja pt. „Rośliny w bieszczadzkiej kulturze – magicznych wierzeniach, religijnej obrzędowości i gospodarstwie domowym” i zastosujemy w praktyce zdobytą tam wiedzę. Będziemy też obrabiać dzikie rośliny w terenie. Wieczorem wspólnie przygotowujemy obiad i spędzimy wspólnie czas przy ognisku.
Dzień 3
Rankiem wyruszymy śladami Bojków i Łemków i poznamy roślinność towarzysząca ruinom cerkwi i fundamentom po dawnych domostwach. Zwiedzymy dziką dolinę Sanu: Zatwarnica-Hulskie-Krywe, następnie odwiedzimy cerkwie w Chmielu, Czarnej, Żłobku, Rabem i Jałowem; złożymy wizytę na kirkucie i bojkowskim cmentarzu w Lutowiskach. Następnie wysłuchamy prelekcji: „Dzikie rośliny w poezji, rzeźbie, malarstwie i bieszczadzkiej symbolice”.
Dzień 4
Po śniadaniu zajmiemy się zbieraniem ziół u źródeł Strwiąża wraz z przejściem na Wielkiego Króla i górę Dział. Dowiemy się co nieco o gospodarczym i survivalowym wykorzystaniu dzikich roślin na konkretnych przykładach, a popołudnie spędzimy na sporządzaniu nalewek lub odwarów. Zakończenie obozu przewidujemy około 15:00.

3333333

 

Dlaczego warto się wybrać z nami?
– spędzimy 4 dni w otoczeniu przyrody w malowniczych Bieszczadach, z dala od miejskiego zgiełku
– stworzymy własny zielnik
– nauczymy się rozpoznawania dzikich roślin jadalnych, leczniczych i kultowych
– popołudnie spędzimy na przygotowywaniu nalewek lub odwarów
– dowiemy się o survivalowym wykorzystaniu roślin na konkretnych przykładach
– będziemy zbierać i przetwarzać rośliny na własny użytek
– znajdziemy czas na relaks i reset w otoczeniu malowniczych krajobrazów
– na wycieczki zabierze nas pracownik BPN, autor książek o roślinach w tym Parku
– gwarancja dobrze i aktywnie spędzonego czasu

 

Zapisy
Uczestnikiem obozu może zostać każdy, kto spełni łącznie następujące wymagania:
1. Zapisze się na listę via formularz rezerwacyjny

2. Wniesie opłatę, która jest potwierdzeniem udziału w obozie

 

obozy wędrowne 2019 z obozywedrowne.com

Limit miejsc!
Na każdym obozie obowiązuje limit liczby uczestników. Przed zapisem i wniesieniem opłaty prosimy sprawdzić stan wolnych miejsc tutaj
Organizator może odwołać imprezę turystyczną z powodu zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż liczba minimalna. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany planu w razie konieczności.

 

Sposób płatności
Opłatę za uczestnictwo należy uiścić przelewem, do wyboru: A) w całości lub B) w ratach: zaliczka w wysokości połowy kosztu obozu oraz pozostała należność. Wpłata zaliczki potwierdza rezerwację miejsca na wybranym obozie.

 

Termin wpłaty
Wpłat dokonujemy do wyczerpania miejsc (kto pierwszy ten lepszy). Informacje o wolnych miejscach tutaj

 

Konto
Konto dla wpłat w PLN: BNP Paribas Bank Polska 69 1750 0012 0000 0000 2891 0778 Konto dla wpłat w Euro: BNP Paribas Bank Polska 31 1750 0012 0000 0000 3704 6949(Iban: PL, SWIFT: RCBWPLPW).
W tytule wpłaty należy wpisać nazwę wybranego obozu (+ewentualnie jego termin) oraz imiona i nazwiska uczestników za których dokonuje się opłaty.
Odbiorca: Fundacja Na Szlaku, 54-206 Wrocław, ul. Legnicka 65, NIP: 8943061309.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

napisz_button

obozy biegówkowe

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide