Zimowe Tatry. Kurs turystyki zimowej dla zaawansowanych

left-arrow50

Zimowe Tatry. Kurs turystyki zimowej dla zaawansowanych

20.01.2019 – 23.01.2019

 


Kurs turystyki zimowej w Tatrach przeznaczony jest dla ludzi, którzy mieli już, choćby podstawową, styczność z zimą w górach, są zainteresowani turystyką wysokogórską i turystyką zimową. Nasza oferta to połączenie turystyki zimowej, szkolenia lawinowego i topograficznego.

Od profesjonalistów będziemy uczyć się praktycznych umiejętności poruszania się zimą w górach, rozpoznawania zagrożenia lawinowego, i unikania go, a także podejmowania decyzji o wyborze trasy podejścia i powrotu. Po czterech dniach spędzonych z przewodnikiem IVIB, zima już nigdy nie będzie taka sama, zimowe góry nabiorą kształtu, a wiedza zostanie uporządkowana.

 
3333333

 

Kto będzie nas szkolił?
1234
W trakcie szkolenia zadba o nas Przemek Wójcik z biura przewodników wysokogórskich IVBV “Freerajdy”, przewodnik wysokogórski i narciarski IVBV. Wspina się od kilkunastu lat – wspinacz uniwersalny, nie są mu obce wielkie ściany, skała to jego żywioł, ale w lodzie i mikście czuje się równie dobrze. Trudności jego przejść skalnych sięgają poziomu 8b. Autor nowych dróg w Nepalu, Indiach i w Tybecie oraz ekstremalnych przejść skalnych. Przejście nowej drogi w Himalajach Nepalu (Khumbu) – „Dzień Niepodległości WI 5+, M7, 1200 m” na Pharilapchy (6071m) w 3 i pół dnia z Michałem Królem i Andrzejem Sokołowskim zostało uhonorowane nagrodą Ministra Sportu. Gustuje również w pokonywaniu z odpowiednią prędkością szerokich zakrętów w śnieżnym puchu.
Rozmowa Przemka z Agnieszką Szymaszek w której opowiada o swoich egzotycznych wspinaczkach i podejściu do wspinaczki: http://freerajdy.pl/przemek-wojcik-w-wywiadzie-agnieszki-szymaszek/
 
Cena
4 dni obozu szkoleniowego z pełnym pakietem świadczeń = 1 600 zł

 
W cenie
– 3 noclegi w Zajeździe Górskim w Kuźnicach
– sprzęt lawinowy na czas ćwiczeń
– system Avaluator 2.0. na własność dla każdego uczestnika
– dwa posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja (pierwszego dnia tylko obiadokolacja)
– jednorazowy wjazd koleją linową na Kasprowy Wierch
– opieka i spora dawka wiedzy od profesjonalnego przewodnika wysokogórskiego IVBV
– pomoc przy wypożyczeniu raków, czekana, kasku (odpłatnie)
– w razie niepogody zamiast warsztatów terenowych odbędą się warsztaty w pensjonacie, bądź w najbliższym schronisku, np.: wykłady i ćwiczenia pogłębiające tematykę lawinową, zarządzania ryzykiem, nawigacja, meteorologia górska, ratownictwo, czy warsztaty ze wspinaczki lodowej
– bilety wstępu na teren TPN
– bilety na komunikację publiczną po Zakopanem w trakcie szkolenia
– ubezpieczenie
– w razie chęci zakupu czekana lub raków nasz instruktor służy radą w wyborze sprzętu

 

Plan
Dzień 1
Start o godz. 9.00. Spotkanie na PKP Zakopane Chramcówki. Przewóz komunikacją publiczną dużych bagaży do pensjonatu i wyruszenie na szlak do Hali Kondratowej o 10:00. Praktyczne zajęcia z używania sprzętu lawinowego i ratownictwa w zespole (Hala Kondratowa) oraz prezentacje dotyczące interpretacji komunikatów lawinowych i korzystania z rekomendowanej strategii lawinowej: Avaluator 2.0. Powrót ok. 16:00 i zakwaterowanie na 3 noce. Obiadokolacja.
Dzień 2
Śniadanie o godzinie 7:00. Wyruszenie na szlak o 8:00. Praktyczne zajęcia w zakresie poruszania się w rakach i z czekanem w terenie o różnych trudnościach. Wyjazd kolejką na Kasprowy i działanie w rejonie Beskidu, powrót do pensjonatu i tam prezentacje dotyczące rozpoznawania i unikania zagrożenia i przemian pokrywy śnieżnej. Ćwiczenia z przygotowania wycieczki na podstawie mapy i komunikatu lawinowego. Zakończenie ok. 16:00. Obiadokolacja.
Obiadokolacja.
Dzień 3.
Śniadanie o godzinie 7:00. Wyruszenie na szlak o 8:00. Wycieczka pozwalająca uczestnikom zaaplikować nabytą wiedzę i umiejętności, w szczególności w zakresie oceny sytuacji lawinowej (cel dobieramy w zależności od warunków śnieżnych i pogody). Ćwiczymy ocenę warunków śnieżnych, tryb podejmowania decyzji w grupie, wybór trasy podejścia i zejścia oraz zasady bezpieczeństwa przy poruszaniu się w terenie wysokogórskim. Na koniec szkolenia przygotowanie wycieczki na dzień następny. Zakończenie ok. 16:00. Obiadokolacja.
Dzień 4
Śniadanie o godzinie 7:00, wymeldowanie i pozostawienie najcięższych rzeczy. Wyruszenie na szlak o 8:00. Wycieczka pozwalająca uczestnikom zaaplikować nabytą wiedzę i umiejętności, w szczególności w zakresie oceny sytuacji lawinowej i podejmowania decyzji związanych z zarządzaniem ryzykiem (cel dobieramy w zależności od warunków śnieżnych i pogody). Ćwiczymy wprowadzone wcześniej elementy oraz podstawy nawigacji górskiej. OK. 16:00 powrót do pensjonatu po pozostawione rzeczy. Obiadokolacja. Zakończenie obozu na dworcu PKP Zakopane Chramcówki ok. godz. 19:00.

 

 

Dlaczego warto wybrać się z nami?
– zobaczymy przepiękne Tatry polskie w zimowej szacie
– uczymy się pod profesjonalistów
– nasz instruktor jest przewodnikiem IVBV, a to oznacza najwyższy poziom szkolenia
– będziemy uczyć się praktycznych umiejętności poruszania się zimą w górach, rozpoznawania zagrożenia lawinowego, i unikania go, a także podejmowania decyzji o wyborze trasy podejścia i powrotu
– nasza oferta to połączenie turystyki zimowej, szkolenia lawinowego i topograficznego
– wiedza o poruszaniu się zimą w górach zostanie uporządkowana, utrwalona i poszerzona
– gwarancja dobrze i aktywnie spędzonego czasu
– przedłużamy aktywności zimą

 

Zapisy
Uczestnikiem obozu może zostać każdy, kto spełni łącznie następujące wymagania:
1. Zapisze się na listę via formularz rezerwacyjny Zapisy również  telefoniczne 607 300 754.

2. Wniesie opłatę, która jest potwierdzeniem udziału w obozie

 

obozy wędrowne 2019 z obozywedrowne.com

 

Limit miejsc!
Na każdym obozie obowiązuje limit liczby uczestników. Przed zapisem i wniesieniem opłaty prosimy sprawdzić stan wolnych miejsc tutaj
Organizator może odwołać imprezę turystyczną z powodu zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż liczba minimalna. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany planu w razie konieczności.

 

Sposób płatności
Opłatę za uczestnictwo należy uiścić przelewem, do wyboru: A) w całości lub B) w ratach: zaliczka w wysokości połowy kosztu obozu oraz pozostała należność. Wpłata zaliczki potwierdza rezerwację miejsca na wybranym obozie.

 

Termin wpłaty
Wpłat dokonujemy do wyczerpania miejsc (kto pierwszy ten lepszy). Informacje o wolnych miejscach tutaj

 

Konto
Konto dla wpłat w PLN: Raiffeisen Bank Polska 69 1750 0012 0000 0000 2891 0778
Konto dla wpłat w Euro: Raiffeisen Bank Polska 31 1750 0012 0000 0000 3704 6949 (Iban: PL, SWIFT: RCBWPLPW).
W tytule wpłaty należy wpisać nazwę wybranego obozu (+ewentualnie jego termin) oraz imiona i nazwiska uczestników za których dokonuje się opłaty.
Odbiorca: Fundacja Na Szlaku, 54-206 Wrocław, ul. Legnicka 65, NIP: 8943061309.

Zapisy telefoniczne 607 300 754.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Pobierz:
1. Zimowe-Tatry.-Kurs-turystyki-zimowej-dla-zaawansowanych_INFO
2. Zimowe-Tatry.-Kurs-turystyki-zimowej-dla-zaawansowanych_FAQ

napisz_button

obozy biegówkowe

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide