DZIKI ZACHÓD. Parki narodowe USA

Data wydarzenia:

11 października, 2024

Czas Wydarzenia:

20:00

Miejsce wydarzenia:

USA

DZIKI ZACHÓD. Parki narodowe USA

Naszą wyprawę po parkach narodowych USA przygotowaliśmy nie tylko dla miłośników Dzikiego Zachodu. W naszym programie znajdziecie najwspanialsze miejsca z westernowych scenerii. Odkryjecie pustynne parki takie jak Joshua Tree, przejedziecie najciekawszym odcinkiem Route 66, zobaczycie najlepiej zachowany na świecie krater po uderzeniu meteorytu. Czeka Was spacer wśród skamieniałych drzew w parku Petrified Forest i wizyta w rezerwacie indiańskim w kanionie De Chelly. Potem Monument Valley – ikona Dzikiego Zachodu lub Valley of Gods. W Mesa Verde zwiedzicie niesamowite indiańskie budowle pod klifami, unikalny na skale światową kompleks osad Indian Anasazi. Parki Canyonlands, Arches, Dead Horse Point to punkt obowiązkowy zwiedzania Dzikiego Zachodu, nie może ich zabraknąć w naszym planie. Gejzery, gorące źródła, jeziora, rwące rzeki to już park Yellowstone, spędzicie tu aż dwa dni, by zobaczyć jak najwięcej tych cudowności. Na koniec dwa legendarne miasta – Las Vegas i Los Angeles, by poczuć też trochę miejskich wibracji. Zatem w drogę, czeka na dzikość zachodu!

Terminy wyprawy

11 – 25.10.2024

Obóz dla dorosłych „D+”

Zapraszamy na ten obóz dorosłych. Jest możliwości uczestnictwa osób od 12 roku życia, tylko i wyłącznie podczas
obecności rodzica lub pisemnie wskazanego dorosłego opiekuna

Skala trudności

Wyprawę i trekking na poziomie trudności „B” (średni)

Cena

15 dni od 5700 zł plus bilet lotniczy.

4 osoby w jednym pokoju (cena od osoby) od 5700 zł. 2 osoby w pokoju (cena od osoby) od 7500 zł (dodatkowa osoba w pokoju płatna 2970 zł). Do tych kwot należy doliczyć opłaty dodatkowe, o których poniżej.

W cenie

 • 14 noclegów w hotelach i motelach.
 • Wyżywienie: śniadania w niektórych hotelach (nie wszystkie miejsca noclegowe świadczą taka usługę, ale zawsze w pobliżu jest sklep lub restauracja).
 • Opieka i spora dawka wiedzy teoretycznej i praktycznej od sprawdzonego przewodnika, który będzie na miejscu.
 • Wstęp do wszystkich Parków Narodowych w USA, opisanych w programie.
 • Wynajęte minibusy na 8-9 osób lub samochody bez limitu kilometrów klasy Mid-Size SUV (podróż w 2 osoby) lub Standard SUV (podróż w 3 lub 4 osoby)
 • Rozszerzone ubezpieczenie wypożyczonego samochodu(zniesienie odpowiedzialności finansowej na wypadek uszkodzenia i utraty samochodu oraz w przypadku wyrządzonej szkody podczas niefortunnego zdarzenia drogowego).
 • Dostęp do aplikacji mobilnej
 • Spotkanie przedwyjazdowe z naszym specjalistą
 • Amerykańska karta SIM T-Mobile z Internetem
 • Ubezpieczenie TU Europa – wariant standard.
 • Składka na turystyczny fundusz gwarancyjny

Dodatkowe opłaty

 • Bilet lotniczy (koszt ok. 3500 zł w lutym 2023).
 • Dodatkowych kosztów związanych z samochodem: paliwo i parkingi – w czasie podróży potrzebujecie zatankować około 135 galonów. Średnia cena jednego galonu to 3 USD, dlatego kwota za paliwo na całej trasie wynosi 400 USD + 100 USD parkingi
 • Wyżywienie ok. 20 USD – 30 USD od osoby/dzień.
 • Opłaty klimatyczne w hotelach – ok. 100 USD.

Dodatkowe zapewniamy

 • Pomoc w zakupie biletów lotniczych.
 • Doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy.

Porady

Program wyjazdu został stworzony w taki sposób, aby jej uczestnikom zapewnić maksymalną ilość wrażeń w Parkach Narodowych oraz miastach. Oznacza to, że podczas podróży w niektóre dni trzeba podróżować na dalekich dystansach, czasami przejechać koło 600 km jednego dnia. Oczywiście w czasie jazdy możecie dowoli się zatrzymywać w wybranych miejscach i podziwiać piękne krajobrazy. Pozwala to zwiedzać Amerykę w ciekawy sposób oraz poczuć klimat prawdziwego amerykańskiego roadtripa.
Śniadania w amerykańskiej kulturze w znaczny sposób różnią się od standardu porannych posiłków w Polsce. Zazwyczaj składają się z kawy/herbaty, soków, tostów z masłem lub dżemem oraz płatków. W związku z tym staramy się szukać lokalizacji noclegów w sąsiedztwie dużych sklepów takich jak Walmart czy Target. Dzięki temu łatwo zaopatrzycie się w wybrane produkty, a w tym warzywa oraz owoce.
W Las Vegas hotel położony jest w centrum miasta. W Los Angeles na obrzeżach – zawsze zwracamy uwagę na to, żeby lokalizacja hotelu nie znajdowała się dalej niż 45 minut jazdy do centrum wybranego miasta.

Cześć naszych hoteli oferuje bezpłatny dostęp do Internetu. Jednak połączenie i jego jakoś mogą być niestabilne. Siła sygnału w głównej mierze zależy od odległości pokoju do najbliższego nadajnika Wi-Fi. Czasem lepiej jest korzystać z usługi w ogólnodostępnych przestrzeniach, w których jest silniejszy sygnał. W niektórych hotelach pobierana jest opłata za korzystanie z Internetu. Zazwyczaj w takim wypadku jakość usługi jest wyższa.

Plan wyprawy

Dzień 1. Przylot do Los Angeles

Witajcie w Mieście Aniołów! Na miejscu czaka na grupę przewodnik. Po przylocie odbiór z wypożyczalni samochodów, którymi będziemy eksplorować Dziki Zachód. Samochody będę 8 i 9 osobowe. Co najmniej 3-4 osoby z grupy Uczestników muszą się zgodzić na kierowanie pojazdem – jak do tej pory nie było z tym problemów. Na koniec dnia odpoczynek po długiej podróży.

Dzień 2. Park Narodowy Drzew Jozuego

Ruszamy na podbój Kalifornii. Waszą pierwszą atrakcją będzie park Joshua Tree. Drzewa Jozuego to roślina endemiczna występująca naturalnie tylko i wyłącznie na pustyni Mojave. Oprócz drzew Jozuego w parku zobaczycie wielu gatunków kaktusów, a po trudach zwiedzania możecie odpocząć w oazie pod palmami.

Dzień 3. Route 66

Dzisiejsze atrakcje to przejazd legendarną Drogą 66. Tego dnia zobaczycie kultowe miasteczka przy Route 66, będziecie mogli chłonąć ich magię i zrobić sobie zdjęcie z najsłynniejszym znakiem świata. Po drodze obowiązkowo lunch w jakiejś klimatycznej knajpce.

Dzień 4. Meteor Crater i Park Narodowy Skamieniałego Lasu

Pierwszym punktem będzie dzisiaj Meteor Crater. Jest to najlepiej zachowany na świecie krater uderzeniowy, powstał około 50 tysięcy lat temu na skutek uderzenia meteorytu o średnicy około 50 metrów. Kolejny punkt zwiedzania to jeden z najniezwyklejszych parków USA – Park Narodowy Skamieniałego Lasu. Znajdziecie tu największe na świecie skupisko skamieniałego drewna, czyli drzew, które pod wpływem procesów chemicznych zmieniły się w drewno wiele milionów lat temu. To hit nie tylko dla dzieci!

Dzień 5. Canyon de Chelly, Monument Valley lub Valley of Gods

Dzień z  wycieczką do niezwykle malowniczego kanionu De Chelly. Kanion położony jest na terenie Rezerwatu Indian Navajo, będzie to spotkanie z kulturą i historią rdzennych mieszkańców Stanów Zjednoczonych. W drugiej części dnia pozostaniemy w indiańskim klimacie, czeka nas wyprawa do Monument Valley, jednego z najczęściej fotografowanych miejsc na świecie. Po sąsiedzku znajduje się kolejna prawdziwa perełka – Valley of Gods, w podobnej scenerii, ale zupełnie bez turystów.

Dzień 6. Park Narodowy Mesa Verde

Dzisiaj czeka nas zwiedzanie parku Mesa Verde. Park jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i obejmuje swą ochroną historyczne budowle klifowe Indian Anasazi. Mesa Verde kryje wciąż wiele tajemnic wraz z tą podstawową, gdzie zniknęli mieszkańcy osad na klifie. W parku można wybrać się na wycieczkę z lokalnym przewodnikiem do wybranej osady, najbardziej okazałą i największą jest Cliff Palace. Będzie to wspaniała podróż w czasie.

Dzień 7. Park Narodowy Canyonlands i Park Stanowy Dead Horse Point

Przeniesiemy się w westernowe klimaty parku Canyonlands. To Dziki Zachód w czystej postaci, skalne ostańce, głębokie kaniony, bezkresne prerie, szum fal rzek Kolorado i Green River. Na koniec dnia czeka nas wizyta w parku Dead Horse Point, gdzie rzeka Kolorado tworzy wśród skał niesamowity meander. To tutaj w filmie Telma i Luiza bohaterki postanowiły wykonać samochodem skok ku wolności.

Dzień 8. Park Narodowy Łuków Skalnych (Arches NP)

Park Arches to prawdziwa perła Utah, znajduje się tu największe skupisko łuków skalnych na świecie, jest ich tu ponad 2 tysiące. To w tym parku stoi właśnie łuk Delicate Arch, który jest symbolem tego stanu. W Arches zobaczycie też najdłuższy łuk skalny na świecie, trzeba się pospieszyć, bo jest on niezwykle cienki i widmo zawalenia się krąży nad nim od jakiegoś czasu.

Dzień 9. Salt Lake City i Antelope Island

Ten dzień poświęcony będzie w dużej mierze na drogę do Yellowstone. Park ten niestety leży daleko, ale to nie zmienia faktu, że ciągną tu turyści z całego świata. Nie może więc zabraknąć tego parku w czasie eksploracji Dzikiego Zachodu. Po drodze do Yellowstone nie będziemy jednak się nudzić, odwiedzimy Salt Lake City – stolicę stanu Utah i Antelope Island – rezerwat przyrody nad Wielkim Słonym Jeziorem. W Salt Lake City zobaczycie m.in. słynną, strzelistą mormońską katedrę wraz z główną siedzibą wspólnoty Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Antelope Island położona jest na Wielkim Słonym Jeziorze. Na wyspę wjedziemy groblą przecinającą to jezioro, warto się tu wybrać dla samych tych widoków po obu stronach drogi. Na Antelope Island czeka na was niezwykły i unikatowy azyl dzikiej zwierzyny. Można tu zobaczyć w ich naturalnym środowisku bizony, kojoty, antylopy, rysie i mnóstwo dzikiego ptactwa.

Dzień 10 i 11. Park Narodowy Yellowstone

Przed nami park Yellowstone, jedno z najbardziej niezwykłych miejsc świata. Park położony jest w kalderze gigantycznego wulkanu, stąd też nieprzebrana liczba zjawisk geotermalnych. Znajdziecie tu gejzery, w tym najwyżej wybuchający aktywny gejzer na świecie, gorące źródła, kolorowe jeziorka, majestatyczne wodospady i kolejny Wielki Kanion, tym razem, Rzeki Yellowstone. W parku zamieszkuje wiele rzadkich gatunków zwierząt. W Yellowstone macie gwarancję zobaczenia bizonów, sporą szansę zobaczenia niedźwiedzia, nawet niedźwiedzia grizzly, a może i wilka.

Dzień 12. Park Narodowy Grand Teton

Po opuszczeniu Yellowstone, zapewne z żalem, czeka na nas kolejny niezwykły park – Grand Teton. Grand Teton to królestwo dzikich zwierząt w malowniczej scenerii wysokich gór, lodowców, głębokich polodowcowych jezior i łąk obsypanych latem kwiatami. To znakomite miejsce na relaks i pooddychanie rześkim, górskim powietrzem.

Dzień 13. Las Vegas

Dzisiaj do przejechania będzie prawie 400 mil, za to popołudnie spędzimy na relaksie w Las Vegas. To dobry czas na poleżenie nad basenem lub na wypad na wyjątkowo korzystne cenowo w tym mieście zakupy. Na wieczór warto wyjść “na miasto” lub do jednej z wielu znakomitych knajp, jakie oferuje Las Vegas.

Dzień 14. Los Angeles

Tego dnia czeka nas jazda z Las Vegas i popołudnie w Mieście Aniołów. Do wyboru: szybkie zwiedzanie największych atrakcji lub wypad na którąś z tutejszych plaż.

Dzień 15. Powrót do Polski

Niestety to już koniec Waszej wyprawy po Dzikim Zachodzie. Teraz trzeba oddać samochód i udać się na lotnisko. A w samolocie możecie już się zastanowić, na którą z naszych wypraw pojedziecie następnym razem. Szczęśliwej drogi do domu!

Uwaga: plan, planem, ale przewodnik może zmieniać plan w ciągu dnia m.in. ze względów bezpieczeństwa (burza, ulewy, silne porywy wiatru etc.).

Płatność

Jeśli z jakiś powodów chcesz opłacić udział w obozie/warsztatach z pominięciem systemu płatniczego naszej strony https://obozywedrowne.com/, to możesz skorzystać z tradycyjnego PRZELEWU.

 • Konto dla wpłat w PLN: Paribas Bank Polska 69 1750 0012 0000 0000 2891 0778.
 • Konto dla wpłat w Euro: Paribas Bank Polska 31 1750 0012 0000 0000 3704 6949 (Iban: PL, SWIFT: RCBWPLPW).

Odbiorca: Fundacja Na Szlaku, 54-206 Wrocław, ul. Legnicka 65, NIP: 8943061309.

W tytule wpłaty należy wpisać:

 • nazwę wybranego obozu oraz jego termin;
 • imiona i nazwiska uczestników za których dokonuje się opłaty.

Bardzo prosimy o niezwłoczne przysłanie nam maila w tej sprawie, z danymi do ubezpieczenia uczestnika (imię, nazwisko oraz data urodzenia) wraz z potwierdzeniem wpłaty.

Do zobaczenia na szlaku!

Zarezerwuj teraz:

Rodzaj biletu: Ilość Cena biletu:
Ilość: Koszt:
Ilość miejsc: 10 (10 Left:)
 • USA
 • USA

Event Schedule Details

 • 11 października, 2024 20:00   -   25 października, 2024 14:00
Udostępnij to wydarzenie
DODAJ DO SWOJEGO KALENDARZA