MŁODZIEŻ. Obóz z elementami survivalu 3

Data wydarzenia:
20 sierpnia, 2022
Czas Wydarzenia:
12:00
Miejsce wydarzenia:
Sudety
Obóz z elementami survivalu. Młodzieżowy
Siedem dni przygody w naturze, z noclegami w indiańskich tipi. Z wędrówkami, podczas których poznamy tajniki terenoznawstwa, elementy survivalu (szkoły przetrwania). A wszystko na granicy Sudetów Środkowych i Zachodnich. Z widokiem na Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Kamienne. 5 km od Jeziora Bukowskiego, gdzie będziemy na spływie kajakowym. Każdy dzień obozu to konkretne wyzwanie, któremu uczestnicy, działając grupowo (integracja!), będą się starać sprostać, a każdy krok będzie przynosił nie tylko satysfakcję, ale i nowe umiejętności, konkretną wiedzę zachowania się w terenie. W lesie, na łące, na szczycie, w wodzie i na kajaku, wszędzie czekać będzie świetna zabawa. Obóz polecany dziewczętom i chłopcom, którzy lubią smakować przygody na łonie natury. Tym, którzy przy okazji zabawy i integracji będą chcieli nabrać samodzielności w terenie i dobrej organizacji. Samą przygodą będą noclegi w indiańskich namiotach tipi – tradycyjnych domach Indian z równin Ameryki Północnej. Nie zabraknie indiańskich opowieści i warsztatów.
Zapraszamy Cię na ten wyjątkowy obóz, na spotkanie z różnorodnością nietuzinkowych atrakcji. Zapraszamy do odbioru wielu wrażeń, sporej dawki adrenaliny i palety pozytywnych wspomnień. A to wszystko z przyrodą w tle.
Terminy obozu
02.07.2022 – 08.07.2022, 09.07.2022 – 15.07.2022, 20.08.2022 – 26.08.2022.
Obóz dla młodzieży „M”
Zapraszamy na ten obóz osoby od 12 do 18 roku życia
Skala trudności
Obóz w naszej skali trudności określamy jako łatwy, czyli jest na poziomie „A”
Miejsce spotkania uczestników i zakończenia obozu
W wybranym przez siebie dniu rozpoczęcia obozu (tj. w dniu 02.07.2022, 09.07.2022 lub 15.08.2022) zbiórka od godz. 12.00 do godz. 12.15 w holu dworca PKP Wrocław Główny, przy informacji turystycznej, która znajduje się przy ciągu kas biletowych. Z Wrocławia do Błażkowej (z przesiadką w Sędzisławie) pojedziemy pociągiem (do 3h jazdy) wraz z opiekunem grupy. Powrót pociągiem na dworzec PKP Wrocław Główny do godziny 18.50 w dniu zakończenia wybranego obozu (tj. w dniu 08.07.2022, 15.08.2022 lub 26.08.2022). W razie potrzeby proszę dzwonić na telefon dyżurny: 607 300 754.
Cena
7 dni obozu = 1187 zł
W cenie
- 6 noclegów. Wszystkie w wiosce indiańskiej nad Bobrem w Janiszowie, w indiańskich namiotach tipi (tradycyjnych domach Indian z równin Ameryki Północnej). Zabieramy śpiwory!
- Trzy posiłki dziennie. W zależności od realizowanej trasy będzie to: śniadanie, ciepły obiad, kolacja lub śniadanie, prowiant na drogę, obiadokolacja na ciepło. Pierwszego dnia obiad i kolacja. Ostatniego dnia śniadanie, obiad. Każdego dnia uczestnik dostanie butelkę wody mineralnej (1,5 l).
- Opieka i spora dawka wiedzy od licencjonowanego, sprawdzonego, nietuzinkowego, przewodnika górskiego oraz instruktora survivalu. W sumie kadra instruktorska będzie liczyła 3 osoby na każdym turnusie.
- Gry i zabawy integracyjne – będzie wiele śmiechu, dobrej zabawy!
- Codzienne wędrówki, zajęcia i warsztaty opisane poniżej.
- Spływ kajakowy po Jeziorze Bukowskim.
- Bilety kolejowe na trasie Wrocław – Błażkowa – Wrocław.
- Ubezpieczenie NNW i NWS.
Plan obozu
Dzień 1. W wybranym przez siebie dniu rozpoczęcia obozu (tj. w dniu 02.07.2022, 09.07.2022 lub 15.08.2022) zbiórka od godz. 12.00 do godz. 12.15 w holu dworca PKP Wrocław Główny, przy informacji turystycznej, która znajduje się przy ciągu kas biletowych. Z Wrocławia do Błażkowej (z przesiadką w Sędzisławie) pojedziemy pociągiem wraz z opiekunem grupy. Zakwaterowanie na 6 nocy. Integracyjne ognisko.
Dzień 1, 2, 3, 4, 5, 6. Szlakami Gór Kruczych, wzgórzami Bramy Lubawskiej. Z widokiem m.in. na Karkonosze i Rudawy Janowickie. Codzienne zajęcia i warsztaty, o których poniżej. Wieczorami w bazie noclegowej m.in. gry i zabawy.
Dzień 7. Ostatnie zajęcia i wyjście na dworzec PKP Błażkowa. Powrót pociągiem na dworzec PKP Wrocław Główny do godziny 18.50 w dniu zakończenia wybranego obozu (tj. w dniu 08.07.2022, 15.08.2022 lub 26.08.2022). W razie potrzeby proszę dzwonić na telefon dyżurny: 607 300 754.
Uwaga: plan, planem, ale przewodnik lub instruktor może zmieniać plan w ciągu dnia m.in. ze względów bezpieczeństwa (burza, ulewy, silne porywy wiatru etc.). Instruktor może też zmieniać plan ze względu na stan psychofizyczny uczestników. Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo każdemu z uczestników.
Zajęcia i warsztaty:
- codzienne wędrówki sudeckimi szlakami, po lasach i łąkach, nad rzeką Bóbr, brzegiem jeziora Bukowskiego, szlakami Gór Kruczych, wzgórzami Bramy Lubawskiej. Z widokiem m.in. na Karkonosze i Rudawy Janowickie;
- dzień w naturze, z obserwacją i wsłuchaniem się w jej głosy, z nauką rozpoznawania tropów dzikich zwierząt i z leśnym piknikiem;
- poznamy kuchnie lasu, nauczymy się rozpoznawać jadalne dziko żyjące rośliny;
- nauka posługiwania się narzędziami biwakowymi;
- zdobędziemy umiejętności nawigowania, wyznaczanie kierunków stron świata różnymi metodami, wędrówki na orientację, czytanie i orientacja mapy, rysowanie map i sporządzanie szkiców oraz planów sytuacyjnych terenu działania, nawigacja z gwiazd, wyznaczanie azymutów i inne zadania z zakresu terenoznawstwa, które wykorzystamy w zawodach na orientację;
- poznamy sposoby rozpalania ognia różnymi metodami (np. łuk ogniowy, krzesiwo, krzemień) oraz rodzaje stosów ogniskowych i ich zastosowanie (np. piramida, pagoda, tratwa, studnia, gwiazda);
- nauka wiązania węzłów i podstawowych zasad asekuracji, przejście mostów linowych, zjazd „kolejką tyrolską”;
Dlaczego warto wybrać się z nami?
- Nietuzinkowi, doświadczeni, licencjonowani przewodnicy górscy, terenoznawcy, instruktorzy survivalu oraz animatorzy czasu wolnego, którzy zainteresują, a nie zanudzą uczestników.
- Jesteśmy przewodnikami, a obozy wędrowne i tematyczne organizujemy od 2011 – potrafimy to dobrze robić!
- Zapewniamy dobrą zabawę, doborowe towarzystwo, no i nieprzeciętne widoki.
- Gwarancja dobrze i aktywnie spędzonego czasu w naturze.
Limit miejsc
Na każdym obozie obowiązuje limit liczby uczestników. W przypadku tego obozu, na każdy turnus zabieramy nie więcej niż 20 uczestników. Wpłat dokonujemy do wyczerpania miejsc (kto pierwszy ten lepszy). Informacje o wolnych miejscach na stronie http://obozywedrowne.com.
Co ze sobą zabrać?
Pakujecie się według waszego doświadczenia. Poniżej sugestie od nas.
Odzież i obuwie
- Sprawdzone buty trekkingowe, najlepiej do kostek, z nieprzemakalną, zaimpregnowaną membraną.
- Lekkie sportowe buty oraz klapki.
- Obuwie (najlepiej niedrogie, które może ulec zniszczeniu) do wędrówek po lesie i mokradłach.
- Odzież i buty do chodzenia w wodzie
- Maksymalnie cztery koszulki z krótkim rękawem, cztery sztuki bielizny, cztery pary skarpet.
- Dwie bluzy z długim rękawem (np. polar) lub ciepłe koszule.
- Dwie sztuki krótkich spodni.
- Maksymalnie trzy sztuki długich spodni, w tym dwie cienkie i jedne grubsze, warto aby jedne były przeciwdeszczowe.
- Lekka kurtka przeciwdeszczowa, koniecznie z kapturem. Przydatny może też być składany parasol.
- Cienka czapka i rękawiczki pięciopalcowe.
- Czapka z daszkiem lub chusta na głowę.
- Strój kąpielowy.
- No i jakieś wdzianko na noc.
Ekwipunek
- Okulary przeciwsłoneczne.
- Kije trekkingowe.
- Latarka (najlepiej czołówka) + zapasowe baterie.
- Termos 1 litr.
- Bidon na wodę.
- Menażka i sztućce.
- Naostrzony nóż, zabezpieczony na czas przejazdu w bagażu głównym (nie w podręcznym).
- Krem przed szkodliwym działaniem słońca tzw. „do opalania”, preparat przeciw komarom i kleszczom.
- Szczoteczka i pasta do zębów, mydło, szampon, itp.
- Szybkoschnący, lekki ręcznik.
- Apteczka osobista. Ważne by osoby zażywające leki miały je przy sobie wraz z pisemną informacją o ich dawkowaniu i obowiązkowo poinformowały nas o tym. Uczestnik po przyjeździe ma obowiązek przekazać leki z informacją kadrze obozu.
- Komórka i ładowarka (ewentualnie powerbank).
- Mapa, kompas – warto wiedzieć, gdzie się jest.
- Śpiwór. Radzimy wziąć śpiwór z temperaturą komfortu oznaczoną na co najmniej +2°.
- Dokumenty: legitymacja szkolna – koniecznie! Do legitymacji dodatkowe, ale niekoniecznie, można zabrać dowód osobisty/paszport (będziemy w strefie przygranicznej).
- Pieniądze. Podczas wędrówki, na prywatne potrzeby, może przydać się budżet ok. 30 zł/dzień.
- Sprawdzony i wygodny duży plecak (z pokrowcem), w którym to wszystko spakujecie. Duży plecak, to taki między 40 a 55 litrów. Pamiętajcie, że nie ma plecaków nieprzemakalnych. Wszystkie ubrania pakujemy w reklamówki lub worki np. na śmieci.
- Sprawdzony i wygodny mały plecak, to znaczy między 20 a 25 litrów. Będzie potrzebny podczas wycieczek z miejsca, gdzie będziemy nocować.
Płatność
Jeśli z jakiś powodów chcesz opłacić udział w obozie/warsztatach z pominięciem systemu płatniczego naszej strony https://obozywedrowne.com/, to możesz skorzystać z tradycyjnego PRZELEWU.
- Konto dla wpłat w PLN: Paribas Bank Polska 69 1750 0012 0000 0000 2891 0778.
- Konto dla wpłat w Euro: Paribas Bank Polska 31 1750 0012 0000 0000 3704 6949 (Iban: PL, SWIFT: RCBWPLPW).
Odbiorca: Fundacja Na Szlaku, 54-206 Wrocław, ul. Legnicka 65, NIP: 8943061309.
W tytule wpłaty należy wpisać:
- nazwę wybranego obozu oraz jego termin;
- imiona i nazwiska uczestników za których dokonuje się opłaty.
Bardzo prosimy o niezwłoczne przysłanie nam maila w tej sprawie, z danymi do ubezpieczenia uczestnika (imię, nazwisko oraz data urodzenia) wraz z potwierdzeniem wpłaty.
Do zobaczenia Na Szlaku
Marcin