BRAK WOLNYCH MIEJSC. MŁODZIEŻ. Obóz wędrowny Pieniny

Data wydarzenia:
18 lipca, 2023
Czas Wydarzenia:
12:00
Miejsce wydarzenia:
Pieniny
BRAK WOLNYCH MIEJSC
Obóz Wędrowny Pieniny od A do Z. Obóz Młodzieżowy
Będziemy wędrować jednymi z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych pasm górskich w Polsce. Będzie aktywnie i widokowo. Z pienińskich szczytów zapewne zobaczymy Tatry, pasma beskidzkie. Będą wieczorne gry i zabawy integracyjne, ale atrakcji nie zabraknie też na szlaku. Przełom Dunajca – zobaczymy! Przejdziemy niemal cały grzbiet Pienin Spiskich podziwiając widoki na Jezioro Czorsztyńskie i Tatry. Zobaczymy znakomity przykład warowni górskiej, XIV wieczny zamek w Niedzicy. Jest to zdecydowanie jeden z najciekawszych obiektów w polskiej części Spisza, a także jedna z największych atrakcji historycznych w polskich Karpatach. Zbudowany został na wapiennym wzniesieniu (556 m n.p.m.), około 80 metrów nad poziomem Dunajca. Naszym celem będzie najwyższy szczyt Pienin Środkowych – Trzy Korony (982 m n.p.m). Wejdziemy też m.in. na Sokolnicę (747 m n.p.m) czy na Radziejową w Beskidzie Sądeckim (1266 m n.p.m.). Spędzimy noc na szczycie Lubania, w jednej z najpiękniej położonych baz namiotowych. Poznamy smak dawnego wędrowania, a i będziemy popisywać się zdolnościami kulinarnymi, bo wtedy to sami będziemy sobie przyrządzać posiłki. Będziemy wędrować szlakami rezerwatu Wąwóz Homole oraz rezerwatu Biała Woda. Leżący w Małych Pieninach Wąwóz Homole, to jeden z najpiękniejszych polskich wąwozów. Płynący dnem potok Kamionka wyżłobił w wapiennym podłożu fantastyczne turnie i strome, dochodzące do 120 m wysokości, ściany skalne. Wąwóz już od XV w znany był jako miejsce poszukiwania skarbów. Będziemy zbierać te skarby przez dziesięć dni obozu wędrownego w Pienianach. Przybywajcie.
Obóz dla młodzieży „M”
Zapraszamy na ten obóz osoby od 16 do 19 roku życia
Skala trudności
Obóz w naszej skali trudności określamy jako łatwy, czyli jest na poziomie „A”
Cena
10 dni obozu = 2370 zł
Miejsce spotkania uczestników i zakończenia obozu
W dniu 18.07.2023 r. od godz. 11.30 do godz. 11.45 zbiórka w holu dworca autobusowego PKS w Krakowie (ul. Bosacka 18). Z Krakowa do Kacwina pojedziemy autobusem, wraz z przewodnikiem. Powrót autobusem ze Szczawnicy na dworzec PKS w Krakowie do godziny 13.00 w dniu 27.07.2023. Po krótkim zwiedzaniu starówki Krakowa zakończenie obozu. W razie potrzeby proszę dzwonić na telefon dyżurny: 607 300 754.
W cenie
- 9 Noclegów. Kilka noclegów następujących po sobie (w Kacwinie x 3, pod namiotami na Lubaniu x1 oraz w Jaworkach x5). W Kacwinie i Jaworkach pokoje od 3 do 6 osobowych, łóżka wraz z pościelą. Na nocleg pod namiotami prosimy o zabranie śpiworów.
- Dwa posiłki dziennie. W zależności od realizowanej trasy będzie to: śniadanie, obiadokolacja lub śniadanie i kolacja. Pierwszego dnia bez śniadania. Ostatniego dnia śniadanie i prowiant na drogę (bez kolacji).
- Opieka i spora dawka wiedzy od licencjonowanego, sprawdzonego, nietuzinkowego, przewodnika górskiego.
- Gry i zabawy integracyjne – będzie wiele śmiechu, dobrej zabawy!
- Bilety autobusowe na trasie Kraków – Kacwin oraz Szczawnica – Kraków.
- Bilety wstępu do Pienińskiego Parku Narodowego, na Trzy Korony, na Sokolnicę.
- Przewóz plecaków na jednym z odcinków.
- Opłata klimatyczna.
- Ubezpieczenie NNW i NWS.
Ewentualne dodatkowe opłaty
- Wyżywienie poza ilością świadczeń opisaną wyżej. Ważna informacja co do niektórych posiłków: nie będzie kelnera, a nawet nie zawsze będzie kucharz, za to będą produkty spożywcze i wspólne siły. Produkty spożywcze na wybrane dni kupujemy w sklepach spożywczych, by wspólnie przyrządzić z nich coś smacznego, może nawet niezwykłego. A będziemy to czynić przy ognisku, na starym piecu w chacie, w miejscach z węzłem kuchennym i bez. Tam, gdzie będzie taka możliwość, a będzie, skorzystamy z punktów gastronomicznych czy schroniskowych kuchni.
- Przejazd wynajętymi busami, komunikacją zbiorową na wybranych fragmentach. Zdarza się uczestnikom i przewodnikowi chęć podjechania do jakiegoś wartego odwiedzenia miejsca, albo – podczas niespotykanego upału, deszczu czy burzy – konieczność skrócenia drogi. Przygotujmy na to ok. 150 zł.
Plan obozu
Dzień 1: W dniu 18.07.2023 zbiórka uczestników od godz. 11.30 do godz. 11.45 w holu dworca autobusowego PKS w Krakowie (ul. Bosacka 18). Przejście na peron i wyjazd autobusem z Krakowa do Kacwina. Zakwaterowanie na kilka nocy nocy. Krótki spacer – dla rozprostowania nóg po podróży. Kolacja. Wieczorne ognisko powitalne.
Dzień 2, 3: Uroki Spisza. Przejdziemy niemal cały grzbiet Pienin Spiskich podziwiając widoki na Jezioro Czorsztyńskie i Tatry. Będziemy wędrować po łagodnych i malowniczych szlakach w sąsiedztwie Tatr, a wieczorami podziwiać zachody słońca na okolicznych wzniesieniach.
Dzień 4, 5: Wycieczka na Lubań. Poznamy smak dawnego wędrowania, do plecaków zapakujemy tylko najważniejsze rzeczy, śpiwory i jedzonko, z którego sami przygotujemy posiłki. Noc spędzimy na szczycie Lubania w jednej z najpiękniej położonych baz namiotowych. Oczywiście namioty będą na nas czekać na miejscu.
Dzień 6, 9: Szlakami Pienin oraz Beskidu Sądeckiego, wokół Jaworek. Zobaczymy m.in. Wąwóz Homole, rezerwat Biała Woda. Wejdziemy m.in. na najwyższy szczyt Pienin – Wysoką (1050 m n.p.m.), graniczną Durbaszkę (934 m n.p.m.), Wysoki Wierch (898 m n.p.m.), Palenicę (722 m n.p.m.), Radziejową w Beskidzie Sądeckim (1266 m n.p.m.), Trzy Korony (982 m n.p.m.) oraz na Sokolicę (747 m n.p.m., z galerii widokowej przy dobrej pogodzie dostrzec można Babią Górę oraz Tatry). Również i w tym miejscu nie zabraknie wieczornych ognisk pod gwiazdami.
Dzień 10: Śniadanie. Powrót autobusem ze Szczawnicy na dworzec PKS w Krakowie do godziny 13.00 (w dniu 27.07.2023). Po krótkim zwiedzaniu starówki Krakowa zakończenie obozu. W razie potrzeby proszę dzwonić na telefon dyżurny: 607 300 754.
Uwaga: plan, planem, ale przewodnik może zmieniać plan w ciągu dnia m.in. ze względów bezpieczeństwa (burza, ulewy, silne porywy wiatru etc.).
Dlaczego warto wybrać się z nami?
- Obozy Wędrowne założyli licencjonowani przewodnicy, o mocnym zacięciu krajoznawczym i przyrodniczym. To my tworzymy programy obozów, które potem realizujemy w terenie. Chcemy przekazywać naszą pasję. Namawiać na aktywność. Rozkochiwać w przyrodzie, bo jak się coś kocha, to o to dba.
- Nietuzinkowi, doświadczeni, licencjonowani przewodnicy górscy oraz animatorzy czasu wolnego, którzy zainteresują, a nie zanudzą uczestników.
- Obozy Wędrowne organizujemy od 2011 – potrafimy to dobrze robić!
- Zapewniamy dobrą zabawę, doborowe towarzystwo, no i nieprzeciętne widoki.
- Wędrując najatrakcyjniejszymi szlakami poznamy Pieniny.
- Gwarancja dobrze i aktywnie spędzonego czasu w naturze.
Przewożenie dużych plecaków
Przewóz tzw. dużych plecaków będzie realizowany na jednym odcinku. Podczas wycieczki na Lubań ograniczymy bagaż do minimum, jednak sami będziemy wnosić produkty na kolację i śniadanie oraz śpiwór – trasy w ciągu tych dwóch dni nie przekroczą 10km a tempo będzie nadzwyczaj spokojne. W pozostałe dni trasy zostały tak zaplanowane, aby kilka nocy spędzać w jednej bazie wypadowej.
Będziemy wychodzić na szlaki z lekkimi plecakami, jednak kilka razy trzeba będzie podejść niewielką
odległość (15-20 min) do miejsca noclegu z pełnym bagażem.
Co ze sobą zabrać?
Pakujecie się według waszego doświadczenia. Poniżej sugestie od nas.
Odzież i obuwie
- Sprawdzone buty trekkingowe, najlepiej do kostek, z nieprzemakalną, zaimpregnowaną membraną.
- Lekkie sportowe buty oraz klapki.
- Maksymalnie trzy koszulki z krótkim rękawem, trzy sztuki bielizny, trzy pary skarpet.
- Jedna/dwie bluzy z długim rękawem (np. polar) lub zamiennie cieplejsza kurtka.
- Dwie sztuki krótkich spodni.
- Maksymalnie dwie sztuki cienkich długich spodni, warto aby jedne były przeciwdeszczowe.
- Stuptuty.
- Lekka kurtka przeciwdeszczowa, koniecznie z kapturem. Przydatny może też być składany parasol.
- Cienka czapka i rękawiczki pięciopalcowe.
- Czapka z daszkiem lub chusta na głowę.
- No i jakieś wdzianko na noc.
Ekwipunek
- Śpiwór. Radzimy wziąć lekki śpiwór, najlepiej z temperaturą komfortu oznaczoną na co najmniej +2°.
- Okulary przeciwsłoneczne.
- Kije trekkingowe.
- Latarka (najlepiej czołówka) + zapasowe baterie.
- Termos 1 litr.
- Szczoteczka i pasta do zębów, mydło, szampon, itp.
- Krem przed szkodliwym działaniem słońca tzw. „do opalania”, preparat przeciw komarom i kleszczom.
- Szybkoschnący, lekki ręcznik.
- Apteczka osobista. Ważne by osoby zażywające leki miały je przy sobie wraz z ulotką i poinformowały nas o tym.
- Komórka i ładowarka (ewentualnie powerbank, bo w schroniskach bywa za mało gniazdek, a za dużo komórek ;).
- Mapa – warto wiedzieć, gdzie się jest.
- Dokumenty w tym dowód osobisty lub paszport – będziemy za granicą!
- Pieniądze. Podczas wędrówki, na prywatne potrzeby, może przydać się budżet ok. 30 zł/dzień.
- Sprawdzony i wygodny duży plecak (z pokrowcem), w którym to wszystko spakujecie. Duży plecak, to taki między 40 a 55 litrów. Aby komfortowo poruszać się po szlakach i nie być przytłoczonym ciężarem plecaka, proszę weźcie ze sobą tylko niezbędne rzeczy, optymalnie nie więcej niż 12 kg. Pamiętajcie, że nie ma plecaków nieprzemakalnych. Wszystkie ubrania pakujemy w reklamówki lub worki np. na śmieci.
- Sprawdzony i wygodny mały plecak, to znaczy między 20 a 25 litrów. Będzie potrzebny podczas wycieczek z miejsca, gdzie będziemy nocować drugi czy trzeci raz z rzędu.
Płatność
Jeśli z jakiś powodów chcesz opłacić udział w obozie/warsztatach z pominięciem systemu płatniczego naszej strony Obozy Wędrowne, to możesz skorzystać z tradycyjnego PRZELEWU.
- Konto dla wpłat w PLN: Paribas Bank Polska 69 1750 0012 0000 0000 2891 0778.
- Konto dla wpłat w Euro: Paribas Bank Polska 31 1750 0012 0000 0000 3704 6949 (Iban: PL, SWIFT: RCBWPLPW).
Odbiorca: Fundacja Na Szlaku, 54-206 Wrocław, ul. Legnicka 65, NIP: 8943061309.
W tytule wpłaty należy wpisać:
- nazwę wybranego obozu oraz jego termin;
- imiona i nazwiska uczestników za których dokonuje się opłaty.
Bardzo prosimy o niezwłoczne przysłanie nam maila w tej sprawie, z danymi do ubezpieczenia uczestnika (imię, nazwisko oraz data urodzenia) wraz z potwierdzeniem wpłaty.