MŁODZIEŻ. Obóz wędrowny Tatry. Edycja 1

Data wydarzenia:
9 lipca, 2023
Czas Wydarzenia:
12:00
Miejsce wydarzenia:
Tatry
Obóz wędrowny Tatry. Obóz Młodzieżowy
Zapraszamy na górską przygodę w Tatry – najwyższy masyw górski Polski i centralnej części Karpat Zachodnich. Tatry od lat fascynują i przyciągają swoją wyjątkowością. Podczas wędrówki, najatrakcyjniejszymi szlakami, zobaczymy piękno oraz bogactwo przyrodnicze. Będzie to tatrzańska przygoda, na wysokim poziomie, z najładniejszymi panoramami.
Obóz dla młodzieży „M”
Zapraszamy na ten obóz osoby od 16 do 19 roku życia.
Skala trudności
/
Obóz w naszej skali trudności określamy jako łatwy, a na niektórych odcinkach jako średni, czyli jest na poziomie „A” oraz „B”
Cena
7 dni obozu = 1700 zł.
Terminy
9-15.07.2023 oraz 1-7.08.2023.
Miejsce spotkania uczestników i zakończenia obozu
W dniu 09.07.2023 r. od godz. 12.00 do godz. 12.15 zbiórka w holu dworca autobusowego PKS w Krakowie (ul. Bosacka 18). Z Krakowa do Zakopanego pojedziemy autobusem wraz z przewodnikiem. Powrót autobusem z Zakopanego na dworzec PKS w Krakowie do godziny 17.00 w dniu 15.07.2023. Tam przewodnik rozwiąże grupę. W razie potrzeby proszę dzwonić na telefon dyżurny: 607 300 754. Pomożemy przy ewentualnych przesiadkach Uczestników na dworcu PKS i PKP.
W cenie
- 6 Noclegów w bazach namiotowych Polskiego Związku Alpinizmu: nieopodal Kir Kościeliskich (Polana Rogożniczańska) oraz w samiuśkim sercu Tatr, w pobliżu Morskiego Oka (Szałasiska w Dolinie Rybiego Potoku). Namioty (dwu- i trzyosobowe) są już rozbite i czekają na nas. W namiotach, które ustawione są na platformach znajdują się wygodne materace. W każdej z baz PZA jest: toaleta, kuchnia, prysznic. Konieczny śpiwór
- Dwa posiłki dziennie: śniadanie, obiadokolacja. Pierwszego dnia tylko obiadokolacja. Ostatniego dnia śniadanie i obiad. Śniadania (w tym prowiant na drogę) i obiadokolacje będziemy przygotowywać wspólnie (integracyjnie!) z zakupionych i przyniesionych własnymi siłami produktów do naszej bazy. Jest też możliwość “podjadania” przez Uczestników (we własnym zakresie) poza wspólnie przygotowanymi posiłkami. Każdego dnia będzie mieli przerwy w różnych schroniskach tatrzańskich. Zapewne co najmniej 3 razy będziemy w sklepach spożywczych w Kirach, Kościelisku czy w Zakopanem.
- Bilety wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego od pierwszego do ostatniego dnia.
- Opieka i spora dawka wiedzy od licencjonowanego, sprawdzonego, nietuzinkowego przewodnika górskiego tatrzańskiego.
- Przejazd na trasie Kraków-Zakopane-Kraków oraz lokalnymi busami Zakopane-Tatry-Zakopane (pierwszego i ostatniego dnia obozu oraz podczas ewentualnych noclegów z Zakopanem).
- Opłata klimatyczna.
- Ubezpieczenie NNW i NWS.
Plan obozu
Dzień 1: W dniu 09.07.2023 zbiórka uczestników od godz. 12.00 do godz. 12.15 w holu dworca autobusowego PKS w Krakowie (ul. Bosacka 18). Około godziny 12.30, wraz z przewodnikiem, przejście na peron i wyjazd autobusem z Krakowa do Zakopanego. Następnie przejazd lokalnym busem w pobliże miejsca zakwaterowania. Zakwaterowanie. Pierwszy kilkukilometrowy spacer. Obiadokolacja.
Dzień 2, 3, 4. Od Tatr Zachodnich w stronę Tatr Wysokich. Zaczynamy od Doliny Chochołowskiej, Kościeliskiej, przez Czerwone Wierchy do Doliny Pięciu Stawów.
Dzień 5, 6. Noclegi w okolicach Morskiego Oka. Wędrówka po najbezpieczniejszych dla grupy szlakach Tatr Wysokich.
Dzień 7: Śniadanie. Ewentualny krótki spacer tatrzańskimi szlakami. Przejazd do Zakopanego. Ewentualny spacer przez miasto. Powrót autobusem na dworzec PKS w Krakowie do godziny 17.00 w dniu 15.07.2023.
Uwaga: plan, planem, ale przewodnik może zmieniać plan w ciągu dnia m.in. ze względów bezpieczeństwa (burza, ulewy, silne porywy wiatru etc.).
Dlaczego warto wybrać się z nami?
- Obozy Wędrowne założyli licencjonowani przewodnicy, o mocnym zacięciu krajoznawczym i przyrodniczym. To my tworzymy programy obozów, które potem realizujemy w terenie. Chcemy przekazywać naszą pasję. Namawiać na aktywność. Rozkochiwać w przyrodzie, bo jak się coś kocha, to o to dba.
- Nietuzinkowi, doświadczeni, licencjonowani przewodnicy górscy oraz animatorzy czasu wolnego, którzy zainteresują, a nie zanudzą uczestników.
- Obozy Wędrowne organizujemy od 2011 – potrafimy to dobrze robić!
- Zapewniamy dobrą zabawę, doborowe towarzystwo, no i nieprzeciętne widoki.
- Wędrując najatrakcyjniejszymi szlakami poznamy Tatry.
- Gwarancja bezpiecznego, dobrze i aktywnie spędzonego czasu w naturze.
Przewożenie dużych plecaków
Na tym obozie nie ma takiej możliwości. Za to noclegi będą się w niektórych miejscach powtarzać, więc na szlak będziemy wychodzić z lekkim plecakiem. Plan jest tak ułożony, aby nie pokonywać z dużym plecakiem sporych przewyższeń, ani więcej niż kilkunastu kilometrów.
Co ze sobą zabrać?
Pakujecie się według waszego doświadczenia. Poniżej sugestie od nas.
Odzież i obuwie
- Sprawdzone buty trekkingowe, najlepiej do kostek, z nieprzemakalną, zaimpregnowaną membraną.
- Lekkie sportowe buty oraz klapki.
- Maksymalnie trzy koszulki z krótkim rękawem, trzy sztuki bielizny, trzy pary skarpet.
- Jedna/dwie bluzy z długim rękawem (np. polar) lub zamiennie cieplejsza kurtka.
- Maksymalnie dwie sztuki krótkich spodni.
- Maksymalnie dwie sztuki cienkich długich spodni, warto aby jedne były przeciwdeszczowe.
- Stuptuty.
- Lekka kurtka przeciwdeszczowa, koniecznie z kapturem. Przydatny może też być składany parasol.
- Cienka czapka i rękawiczki pięciopalcowe.
- Czapka z daszkiem lub chusta na głowę.
- No i jakieś wdzianko na noc.
Ekwipunek
- Śpiwór. Radzimy wziąć śpiwór z temperaturą komfortu oznaczoną na co najmniej +2°.
- Karimata.
- Okulary przeciwsłoneczne.
- Kije trekkingowe.
- Latarka (najlepiej czołówka) + zapasowe baterie.
- Termos 1 litr z kubkiem, lekkie sztućce.
- Herbata, magnez do rozpuszczania, ewentualnie produkty typu „słodka chwilka” – w schroniskach i pod namiotami będą kuchnie z których warto korzystać.
- Szczoteczka i pasta do zębów, mydło, szampon, itp.
- Krem przed szkodliwym działaniem słońca tzw. „do opalania”, preparat przeciw komarom i kleszczom.
- Szybkoschnący, lekki ręcznik.
- Apteczka osobista. Ważne by osoby zażywające leki miały je przy sobie wraz z ulotką i poinformowały nas o tym.
- Komórka i ładowarka (ewentualnie powerbank, bo w schroniskach bywa za mało gniazdek, a za dużo komórek ;).
- Mapa – warto wiedzieć, gdzie się jest.
- Dokumenty. Legitymacja szkolna (ważna, podbita) – koniecznie! Do legitymacji dodatkowe, ale niekoniecznie, można zabrać dowód osobisty/paszport (będziemy w strefie przygranicznej). w tym dowód osobisty lub paszport – będziemy w tzw. pasie przygranicznym, a i za granicą!
- Pieniądze. Podczas wędrówki, na prywatne potrzeby, może przydać się budżet ok. 50 zł/dzień.
- Sprawdzony i wygodny duży plecak (z pokrowcem), w którym to wszystko spakujecie. Duży plecak, to taki między 40 a 55 litrów. Aby komfortowo poruszać się po szlakach i nie być przytłoczonym ciężarem plecaka, proszę weźcie ze sobą tylko niezbędne rzeczy, optymalnie nie więcej niż 12 kg. Pamiętajcie, że nie ma plecaków nieprzemakalnych. Wszystkie ubrania pakujemy w reklamówki lub worki np. na śmieci.
- Sprawdzony i wygodny mały plecak, to znaczy między 20 a 25 litrów. Będzie potrzebny podczas wycieczek z miejsca, gdzie będziemy nocować drugi czy trzeci raz z rzędu.
Płatność
Jeśli z jakiś powodów chcesz opłacić udział w obozie/warsztatach z pominięciem systemu płatniczego naszej strony Obozy Wędrowne, to możesz skorzystać z tradycyjnego PRZELEWU.
- Konto dla wpłat w PLN: Paribas Bank Polska 69 1750 0012 0000 0000 2891 0778.
- Konto dla wpłat w Euro: Paribas Bank Polska 31 1750 0012 0000 0000 3704 6949 (Iban: PL, SWIFT: RCBWPLPW).
Odbiorca: Fundacja Na Szlaku, 54-206 Wrocław, ul. Legnicka 65, NIP: 8943061309.
W tytule wpłaty należy wpisać:
- nazwę wybranego obozu oraz jego termin;
- imiona i nazwiska uczestników za których dokonuje się opłaty.
Bardzo prosimy o niezwłoczne przysłanie nam maila w tej sprawie, z danymi do ubezpieczenia uczestnika (imię, nazwisko oraz data urodzenia) wraz z potwierdzeniem wpłaty.