NOWY JORK i WASZYNGTON. Wycieczka 2024 EDYCJA I

Data wydarzenia:

1 lutego, 2024

Czas Wydarzenia:

06:00

Miejsce wydarzenia:

NOWY JORK i WASZYNGTON. Wycieczka 2024

Hej. Tu Marcin oraz Daniel. Działając ramię w ramię, zapraszamy Cię, na wędrówkę po jedych z najpiękniejszych metropili w USA.

Nowy Jork to jedno z najbardziej ikonicznych miast na świecie, pełne energii, kultury i różnorodności. Jego niepowtarzalny charakter jest owocem wielowiekowej historii i niezliczonych wpływów kulturowych, które skoncentrowały się w tym miejscu. Głównym symbolem miasta jest niezaprzeczalnie 1 Word Trade Centre – Wieża Wolności, która symbolizuje wolność, demokrację i ducha ludzkiego przedsięwzięcia. Ale Nowy Jork to nie tylko Manhattan i jego charakterystyczna panorama. To również piękne dzielnice, takie jak Brooklyńska Dumbo, gdzie znajdują się kultowe widoki na mosty, czy też historyczna dzielnica Harlem, która od dziesięcioleci jest sercem afroamerykańskiej kultury i jazzu. Czy też Chinatown, która jest domem dla jednej z największych chińskich społeczności na świecie poza Azją. Przechadzając się jej wąskimi uliczkami, można odkryć autentyczną kuchnię, kulturowe skarby oraz żywą atmosferę tej unikalnej społeczności. Miasto to jest też znane ze swojego niezwykle rozbudowanego systemu metra, co sprawia, że poruszanie się po nim jest stosunkowo łatwe. W Nowym Jorku z pewnością nie można się nudzić, ponieważ oferuje on nieskończone możliwości rozrywki, kultury, zakupów i eksploracji.

 

Wycieczka dla dorosłych „D+”

Zapraszamy na tą wycieczkę dorosłych. Jest możliwość uczestnictwa dzieci, tylko i wyłącznie podczas obecności rodzica lub pisemnie wskazanego dorosłego opiekuna.

Skala trudności

Wycieczkę w naszej skali trudności określamy jako łatwy.

Termin

1-8.02.2024

Cena

7 dni aktywności, zwiedzania, przygody = 12 377 zł.

W cenie

 • Przelot samolotem z bagażem 23 kg.
 • Przejazdy na trasie do i z lotniska. W Nowym Jorku: transfery z i na lotnisko oraz bilety na komunikację miejską (m.in. metro, autobusy. Unlimited MetroCard, czyli 7 dniowy bilet).
 • 9 noclegów w hotelu w Nowym Jorku.
 • Wycieczka jednodniowa do Waszyngtonu.
 • Wyżywienie tj. śniadania x 6 (pierwszego dnia bez śniadania).
 • Opieka i spora dawka wiedzy od sprawdzonego, nietuzinkowego pilota/przewodnika.
 • Ubezpieczenie NNW i NWS.

Dodatkowe opłaty

 • Wyżywienie tj. obiady i kolacje we własnym zakresie (nie chcemy narzucać naszego menu, “uszczęśliwiać” całą grupę jednym daniem). Orientacyjne ceny na miejscu: obiady “na mieście” od 15 do ok. 35 zł; kolacje w zależności czy będziemy je przygotowywać w miejscu noclegowym, czy jeść w restauracji od 15 do ok. 35 zł.
 • Noclegi w pokojach jednoosobowych za dodatkową opłatą od około 100 zł/noc. Nie jesteśmy w stanie określić czy w miejscu noclegowym będzie możliwość rezerwacji takich pokoi. Aby dowiedzieć się czy jest taka możliwość oraz jaka jest dokładna kwota dopłaty do obozu, proszę do nas napisać na maila biuro@obozywedrowne.com.

Plan 

Dzień 1:

Przejazd sprawdzonym i bezpiecznym autokarem na lotnisko. Wybór lotniska uzależniamy od najkorzystniejszej dla uczestników ceny lotu. Przelot do Nowego Jorku lotem bezpośrednim np. z Berlina lub Warszawy lub z przesiadkami, gdzie lotniskiem startu będzie np. Gdańsk (przez Amsterdam, Frankfurt, Monachium czy Warszawę). Przejazd z lotniska do miejsca zakwaterowania. Czas wolny na odpoczynek i przystosowanie się do zmiany strefy czasowej.

 

Dzień 2-6:

Podczas pobytu w Nowym Jorku będziemy zwiedzać najatrakcyjniejsze miejsca z miejscowym, nietuzinkowym przewodnikiem, który zainteresuje, a nie zanudzi uczestników wycieczki. Realizacja konkretnych punktów w dniach będzie zależała m.in. od pogody. Odwiedzimy takie miejsca jak:

 • Herald Square – dawną siedzibę redakcji dziennika „Herald”. Madison Square Garden, najsłynniejszą halą widowiskowo-sportową na świecie, gdzie odbywają się mecze koszykówki, hokeja na lodzie, boksu oraz liczne koncerty. Dom towarowy Macy’s to bez wątpienia jeden z  największych najbardziej znanych sklepów w Nowym Jorku. Macy’s założono ponad 150 lat temu i stał się on prawdziwą ikoną miasta. Empire State Building to jeden z najwyższych wieżowców w Nowym Jorku (Midtown, Manhattan), a przy tym jeden z symboli miasta. Ma 103 piętra, a jego całkowita wysokość to 443,2 m. Możliwość wjechania na 86 piętro skąd można podziwiać panoramę Nowego Jorku (atrakcja dodatkowo płatna ok. 170 zł). Lincoln Center – gigantyczny kompleks kulturalny, w którym mieści się siedziba nowojorskiej Opery. Leżący nieopodal Columbus Circle, to największe rondo w Nowym Jorku. Spacer po Central Park – to ogromny zadrzewiony teren w centrum Manhattanu, popularne miejsce odpoczynku mieszkańców i  turystów. Fifth Avenue – jedna z najpopularniejszych ulic handlowych świata. Pulitzer Fountain – fontanna na cześć fundatora nagrody swojego imienia Josepha Pulitzera w dziedzinie dziennikarstwa, literatury i muzyki. Zobaczymy także słynny, położony w centrum miasta, Hotel Plaza, Trump Tower – ekskluzywny apartamentowiec, a także Katedrę Św. Patryka i Rockefeller Center – miasto w mieście, centrum handlowo-rozrywkowe, znane z najbardziej rozpoznawalnej choinki na świecie. Spacer 47th street zwana ulicę diamentową – na odcinku 500 m znajduje się 2500 sklepów i firm handlujących diamentami oraz Times Square – plac i pieszy deptak w samym sercu środkowego Manhattanu. Druga najczęściej odwiedzana atrakcja turystyczna świata.
 • Brooklyn – Most Brooklyński. Spacer mostem nad East River. Jest  jednym z najstarszych mostów wiszących na świecie, o imponujących wymiarach (długość: 1834 m, szerokość: 26 m, wysokość: 84 m). Łączy nowojorskie dzielnice Brooklyn i Manhattan. Będziemy podziwiać spektakularny widok panoramiczny na Manhattan. Przystanek w polskiej dzielnicy Greenpoint oraz dzielnicy artystów Williamsburg.
 • Proponujemy rejs na Wyspę Liberty (atrakcja dodatkowo ok. płatna 78 zł), gdzie znajduję się słynna Statua Wolności oraz na Ellis Island (Wyspę Imigrantów), gdzie obecnie mieści się muzeum, o którym mówi się, że to w nim „ponad połowa Amerykanów może znaleźć swoje korzenie”. Następnym przystankiem naszego rejsu będzie Battery Park, na terenie którego, szczególnie latem, odbywają się liczne koncerty, festyny. Można tam spotkać liczne monumenty upamiętniające ważne wydarzenia historyczne. Zobaczymy także Clinton Castle – wybudowany na sztucznej wyspie w ramach przygotowań do wojny między USA a Koroną Brytyjską, który nigdy nie został wykorzystany do celów wojennych. Przejazd na Broadway – najsłynniejszą teatralną ulicę Manhattanu. Spacer po Wall Street. Zobaczymy m.in. znaną na całym świecie Nowojorską Giełdę Papierów Wartościowych, która działa od 1792 r. Federal Hall – pierwotnie zbudowany jako drugi Ratusz Nowego Jorku. W latach 1785-88 używany jako siedziba Kongresu Konfederackiego oraz w latach 1789-1790 używany jako pierwsze miejsce pracy Kongresu Stanów Zjednoczonych. Na naszej trasie również Trump Building i Federal Reserve Bank – Bank Rezerw Federalnych, zarządzający drukiem i dystrybucją amerykańskiej waluty. To tu pięć kondygnacji pod ziemią (ok. 25 m pod ziemią) przechowywane są największe rezerwy światowego złota. Przejście do miejsca po zburzonych wieżowcach World Trade Center (9/11 Memorial). Zwiedzimy kościół Św. Pawła. Dalsze zwiedzanie tej części miasta. Zobaczymy City Hall, Municipal Building, New York Supreme Court.
 • Dzielnica chińska – Chinatown, tętniąca życiem gęsto zaludniona dzielnica, która przyciąga smakoszy i turystów do wielu restauracji specjalizujących się w daniach z Chin i Azji Południowo-Wschodniej. Greenwich Village, wysadzane drzewami ulice Greenwich Village, położone w samym sercu kolebki ruchu kontrkultury z lat 60, obecnie skupiają popularne kawiarnie, bary i restauracje. Harlem – rejon miasta znany m.in. z pielęgnowania afroamerykańskich korzeni i życia kulturalnego. W programie zwiedzania: 125th Street, Powell Building – najwyższy budynek Harlemu, nazwa od pierwszego Afro-Amerykanina z Nowego Jorku wybranego do Kongresu, Apollo Theater – najważniejsza scena Harlemu, karierę tutaj zaczynali m.in. Michael Jackson, Steve Wonder, Lauryn Hill czy Jimi Hendrix. Zobaczymy też Columbia University, Katedrę Świętego Jana Ewangelisty, Dakota Building – apartament, w którym mieszkał John Lennon z Yoko Ono, przed wejściem którego został w 1980 roku zastrzelony przez swojego fana. Ciekawostką jest, iż w budynku tym Roman Polański nakręcił „Dziecko Rosemary”. Dalej, spacer po Central Parku: Strawberry Fields, gdzie znajduje się czarno-biała mozaika z napisem “Imagine”, przy której wielbiciele składają kwiaty w rocznicę śmierci Lennona, Bethesda Fountain – fontanna uświetniająca otwarcie wodociągu Crotona (występuje w wielu filmach i jest częstym obiektem do zdjęć ślubnych), pomnik Władysława Jagiełły, wybudowany na światową wystawę odbywającą się w Nowym Jorku, przedstawiający króla przystępującego do walki z Krzyżakami, Belvedere Castle – wieża obserwacyjna, która służy towarzystwu Przyrodniczemu (kiedyś obserwatorium meteorologiczne) oraz Cleopatra Needle (Igła Kleopatry) – obelisk podarowany Stanom Zjednoczonym przez wicekróla Egiptu, mierzy 21 metrów. Zwiedzimy The Metropolitan Museum of Art (Metropolitalne Muzeum Sztuki) najstarsze i największe muzeum amerykańskie, znajdujące się w Nowym Jorku. Zostało założone w 1870, a w 1880 przeniesione do nowej siedziby (atrakcja dodatkowo płatna ok. 98 zł).

 

Dzień 7:

Po śniadaniu ostatni dzień zwiedzania atrakcji Nowego Jorku. Powrót

Plan, planem, ale prowadzący wędrówkę może go zmieniać w ciągu dnia m.in. ze względów bezpieczeństwa (burza, bardzo silne porywy wiatru etc.).

Dlaczego warto wybrać się z nami?

 • Opieka i spora dawka wiedzy od doświadczonego pilota/przewodnika.
 • Spędzimy 6 pełnych dni, w Nowym Jorku i jeden dzień w Waszyngtonie. 
 • Będziemy kosztować kuchni z całego świata i kultury.
 • Znajdziemy też czas na relaks i reset.
 • Gwarancja dobrze i aktywnie spędzonego czasu, spokojnego czasu.

Co ze sobą zabrać?

Pakujecie się według waszego doświadczenia. Poniżej sugestie od nas dotyczące głównie codziennych wędrówek.

Odzież i obuwie
 • Ciepłe ubranie, krutka przeciwdeszczowa, czapkę i rękawiczki.
 • Sprawdzone buty do turystyki pieszej, trekkingowe, najlepiej do kostek.
 • Lekkie sportowe buty oraz sandały i klapki.
 • Bluza/koszula z długim rękawem oraz kurtka przeciwwietrzna, a najlepiej też przeciwdeszczowa.
 • Przynajmniej dwie sztuki długich spodni.
Ekwipunek
 • Szczoteczka i pasta do zębów, mydło, szampon, itp.
 • Przejściówkę do gniazdek elektrycznych, amerykańska na europejską.
 • Apteczka osobista. Ważne by osoby zażywające leki miały je przy sobie wraz z ulotką i poinformowały nas o tym.
 • Komórka i ładowarka.
 • Dokumenty w tym dowód osobisty i paszport.
 • Pieniądze. Podczas wędrówki, na prywatne potrzeby, może przydać się budżet ok. 30 $/dzień.
 • Sprawdzony i wygodny mały plecak, to znaczy między 20 a 25 litrów. Będzie potrzebny podczas wycieczek.

 

Płatność

Jeśli z jakichś powodów chcesz opłacić udział w obozie/warsztatach z pominięciem systemu płatniczego naszej strony Obozy Wędrowne, to możesz skorzystać z tradycyjnego PRZELEWU.

 • Konto dla wpłat w PLN: Paribas Bank Polska 69 1750 0012 0000 0000 2891 0778.
 • Konto dla wpłat w Euro: Paribas Bank Polska 31 1750 0012 0000 0000 3704 6949 (Iban: PL, SWIFT: RCBWPLPW).

Odbiorca: Fundacja Na Szlaku, 54-206 Wrocław, ul. Legnicka 65, NIP: 8943061309.

W tytule wpłaty należy wpisać:

 • nazwę wybranego obozu oraz jego termin;
 • imiona i nazwiska uczestników za których dokonuje się opłaty.

Bardzo prosimy o niezwłoczne przysłanie nam maila w tej sprawie, z danymi do ubezpieczenia uczestnika (imię, nazwisko oraz data urodzenia) wraz z potwierdzeniem wpłaty.

Do zobaczenia na szlaku!

Marcin i Daniel

Ilość miejsc: 20
 • Nowy Jork
 • USA

Event Schedule Details

 • 1 lutego, 2024 06:00   -   8 lutego, 2024 17:00
Udostępnij to wydarzenie
DODAJ DO SWOJEGO KALENDARZA