MŁODZIEŻ. Karkonosze i Góry Izerskie

Data wydarzenia:
22 sierpnia 2022
Czas Wydarzenia:
12:00
Miejsce wydarzenia:
Karkonosze , Polska
Karkonosze i Góry Izerskie w 8 dni. Młodzieżowy
Przez osiem dni będziemy wędrować przez polskie i czeskie Karkonosze oraz Góry Izerskie. Będziemy nocować pod namiotami w Szklarskiej Porębie oraz w karkonoskich schroniskach. Karkonosze – piękne, „widokowe i alpejskie”. Tak najkrócej można zamknąć w zdaniu to, co zobaczycie podczas tego obozu wędrownego. Wyjątkowość Śnieżnych Kotłów, piękno szlaku meandrującej Łaby czy ponad dwustumetrowych kaskad Wodospadu Panczawy (Pančavský vodopád) – to będzie wyjątkowa wędrówka. Zapraszamy na wizytę w najwyższych górach Republiki Czeskiej. Na odwiedzimy Karkonoskiego Parku Narodowego, który wraz z czeskim Krkonošským národním parkiem stał się częścią przygranicznego Rezerwatu Biosfery UNESCO Karkonosze/Krkonoše (MAB). A na przystawkę Góry Izerskie. Zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie z różnorodnością nietuzinkowych atrakcji.
Termin
22-29.08.2022
Obóz dla młodzieży „M”
Zapraszamy na ten obóz osoby od 12 do 18 roku życia
Skala trudności
Obóz w naszej skali trudności określamy jako łatwy, czyli jest na poziomie „A”
Miejsce spotkania uczestników i zakończenia obozu
W dniu 22.08.2022 od godz. 12.00 do godz. 12.30 zbiórka w holu dworca PKP Wrocław Główny, przy informacji turystycznej, która znajduje się przy ciągu kas biletowych. Z Wrocławia do Szklarskiej Poręby pojedziemy pociągiem wraz z przewodnikiem sudeckim. Powrót pociągiem ze Szklarskiej Poręby na dworzec PKP Wrocław Główny do godziny 16.00 w dniu 29.08.2022. W razie potrzeby proszę dzwonić na telefon dyżurny: 607 300 754.
Cena
8 dni obozu = 1580 zł
W cenie
- 7 noclegów. Cztery noclegi (następujących po sobie) pod namiotami w Szklarskiej Porębie oraz trzy w karkonoskich i izerskich schroniskach, w pokojach od 3 do 8 osobowych. Łóżka wraz z pościelą.
- Trzy posiłki dziennie. W zależności od realizowanej trasy będzie to: śniadanie, ciepły obiad, kolacja lub śniadanie, prowiant na drogę, ciepła kolacja. Pierwszego dnia prowiant na drogę i ciepła kolacja (bez śniadania). Ostatniego dnia śniadanie i prowiant na drogę (bez kolacji). Woda mineralna na drogę – każdego dnia po 1l na uczestnika.
- Opieka i spora dawka wiedzy od licencjonowanego, sprawdzonego, nietuzinkowego, przewodnika górskiego.
- Gry i zabawy integracyjne – będzie wiele śmiechu, dobrej zabawy!
- Bilety kolejowe na trasie Wrocław – Szklarska Poręba – Wrocław.
- Bilety wstępu do Karkonoskiego Parku Narodowego.
- Opłata klimatyczna.
- Koszulka dla każdego uczestnika.
- Ubezpieczenie NNW i NWS.
Ewentualne dodatkowe opłaty
Wjazd kolejką linową na Szrenicę w piątym dniu, by nie wnosić plecaków na wierzchowinę. Decyzja grupy zapadnie podczas pierwszych czterech dni obozu. Jest też możliwość, że osoby z kadry Obozów Wędrownych wiozą kolejką plecaki. Koszt na osobę ok. 20 zł wjazd. Koszt wjazd+zjazd ok. 25 zł.
Plan obozu
Dzień 1: Zbiórka uczestników w dniu 22.08.2022 od godz. 12.00 do godz. 12.30 w holu dworca Wrocław Główny, przy informacji turystycznej, która znajduje się przy ciągu kas biletowych. O godz. 12.40, wraz z przewodnikiem sudeckim, przejście na peron i wyjazd pociągiem z Wrocławia do Szklarskiej Poręby Górnej. Następnie do przemierzenia będziemy mieli ok. 3 km do miejsca noclegowego. Zakwaterowanie na 3 noce. Kolacja. Wieczorne ognisko.
Dzień 1, 2, 3, 4: Szlakami Karkonoszy i Gór Izerskich. Zobaczymy m.in. Szklarską Porębę i Góry Izerskie z Wysokiego Kamienia (1058 m n.p.m.) czy Wodospad Kamieńczyk. Dojdziemy też do Schroniska Orle oraz Chatki Górzystów. Wieczorami w bazie noclegowej m.in. gry i zabawy.
Dzień 5: Szklarska Poręba – Schronisko Pod Łabskim Szczytem.
Dzień 6: Schronisko Pod Łabskim Szczytem – szlak pod reglami – główny szlak sudecki – Szrenica.
Dzień 7: Szrenica – czeskie Karkonosze – Hala Szrenicka
Dzień 7: Hala Szrenicka – Szklarska Poręba. Śniadanie. Pobranie prowiantu na drogę. Wyjście na dworzec PKP Szklarska Poręba Górna. Powrót na dworzec PKP Wrocław Główny w dniu 29.08.2022 do godziny 16.00. W razie potrzeby proszę dzwonić na telefon dyżurny: 607 300 754.
Uwaga: plan, planem, ale przewodnik może zmieniać plan w ciągu dnia m.in. ze względów bezpieczeństwa (burza, ulewy, silne porywy wiatru etc.).
Dlaczego warto wybrać się z nami?
- Nietuzinkowi, doświadczeni, licencjonowani przewodnicy górscy oraz animatorzy czasu wolnego, którzy zainteresują, a nie zanudzą uczestników.
- Obozy Wędrowne organizujemy od 2011 – potrafimy to dobrze robić!
- Zapewniamy dobrą zabawę, doborowe towarzystwo, no i nieprzeciętne widoki.
- Wędrując najatrakcyjniejszymi szlakami poznamy Karkonosze i Góry Izerskie.
- Gwarancja dobrze i aktywnie spędzonego czasu w naturze.
Przewożenie dużych plecaków
Przewóz plecaków nie będzie realizowany na tym obozie. Przez pierwsze 4 dni na trasę będziemy wychodzić na szlak z jednego miejsca, więc na codzienne wędrówki zabieramy mały plecak, do którego będziemy pakować m.in. wodę, jedzenie i kurtkę przeciwdeszczową. Przez 4 dni będziemy wędrować z plecakami od schroniska do schroniska, z tymże dzienne trasy z dużym plecakiem nie będą dłuższe niż 5 km. Duży plecak będziemy zostawiać w schronisku i resztę dnia będziemy wędrować z małym plecakiem.
Co ze sobą zabrać?
Pakujecie się według waszego doświadczenia. Poniżej sugestie od nas.
Odzież i obuwie
- Sprawdzone buty trekkingowe, najlepiej do kostek, z nieprzemakalną, zaimpregnowaną membraną.
- Lekkie sportowe buty oraz klapki.
- Maksymalnie trzy koszulki z krótkim rękawem, trzy sztuki bielizny, trzy pary skarpet.
- Jedna bluza z długim rękawem (np. polar) lub zamiennie cieplejsza kurtka.
- Jedna sztuka krótkich spodni.
- Maksymalnie dwie sztuki cienkich długich spodni, warto aby jedne były przeciwdeszczowe.
- Stuptuty.
- Lekka kurtka przeciwdeszczowa, koniecznie z kapturem. Przydatny może też być składany parasol.
- Cienka czapka i rękawiczki pięciopalcowe.
- Czapka z daszkiem lub chusta na głowę.
- No i jakieś wdzianko na noc.
Ekwipunek
- Okulary przeciwsłoneczne.
- Kije trekkingowe.
- Latarka (najlepiej czołówka) + zapasowe baterie.
- Termos 1 litr.
- Krem przed szkodliwym działaniem słońca tzw. „do opalania”, preparat przeciw komarom i kleszczom.
- Szczoteczka i pasta do zębów, mydło, szampon, itp.
- Szybkoschnący, lekki ręcznik.
- Apteczka osobista. Ważne by osoby zażywające leki miały je przy sobie wraz z ulotką i poinformowały nas o tym.
- Komórka i ładowarka (ewentualnie powerbank, bo w schroniskach bywa za mało gniazdek, a za dużo komórek ;).
- Mapa, kompas – warto wiedzieć, gdzie się jest.
- Dokumenty: legitymacje szkolną, dowód osobisty lub paszport – będziemy za granicą!
- Pieniądze. Podczas wędrówki, na prywatne potrzeby, może przydać się budżet ok. 30 zł/dzień.
- Sprawdzony i wygodny duży plecak (z pokrowcem), w którym to wszystko spakujecie. Duży plecak, to taki między 40 a 55 litrów. Aby komfortowo poruszać się po szlakach i nie być przytłoczonym ciężarem plecaka, proszę weźcie ze sobą tylko niezbędne rzeczy, optymalnie nie więcej niż 12 kg. Pamiętajcie, że nie ma plecaków nieprzemakalnych. Wszystkie ubrania pakujemy w reklamówki lub worki np. na śmieci.
- Sprawdzony i wygodny mały plecak, to znaczy między 20 a 25 litrów. Będzie potrzebny podczas wycieczek z miejsca, gdzie będziemy nocować drugi czy trzeci raz z rzędu.
- Każdemu z uczestników wykupujemy w miejscach noclegowych pościel. Zatem zabieranie śpiwora czy karimaty nie jest koniecznie. Jednakże, jeśli Ktoś chce spać we własnym śpiworze, to proszę śmiało go zabrać. Radzimy wziąć lekki śpiwór, najlepiej z temperaturą komfortu oznaczoną na co najmniej +2°.