Obozy dla dorosłych w Polsce

Osoby, którym marzy się niezapomniana przygoda wśród zapierających dech w piersiach widoków, doskonale trafiły. Organizujemy obozy dla dorosłych w Polsce, które są doskonałą okazją do zdobycia wiedzy, nowych znajomości i aktywnego wypoczynku w otoczeniu natury. Wszystko to pod opieką doświadczonych, licencjonowanych przewodników górskich i terenowych.

Gdzie odbywają się obozy dla dorosłych w Polsce?

Organizujemy wyjazdy w miejsca, w których możemy być blisko natury. Wędrujemy po szlakach górskich, łąkach oraz najmniejszych wsiach i miejscowościach. Jeździmy w Tatry, Sudety czy Bieszczady. Każdy obóz to idealna okazja do obserwacji ciekawych gatunków zwierząt i roślin, a także podziwiania zapierających dech w piersiach widoków. W trakcie obozu przedstawiamy uczestnikom praktyczne metody radzenia sobie z rozmaitymi przeszkodami czy trudnościami, które pojawiają się podczas wędrówki. To znakomita lekcja survivalu, ornitologii oraz zielarstwa!

To również czas, w którym można odpocząć od technologii i zgiełku życia codziennego. Zwłaszcza że w wielu miejscach w górach dostęp do internetu i operatorów komórkowych bywa utrudniony czy nawet niemożliwy.

Dla kogo organizujemy nasze obozy?

Dzięki temu, że nasze wędrówki organizujemy w kilku stopniach trudności, każda zainteresowana osoba wybierze poziom, który w pełni odpowiada jej możliwościom i oczekiwaniom. Przygotowaliśmy 3 poziomy oznaczone literami A (łatwy), B (średni) oraz C (wymagający). W obozach wędrownych w Polsce najliczniej biorą udział dorośli powyżej 30 roku życia. Poza tym w wyjazdach uczestniczą 20-, 40-, a nawet 60-latkowie na warsztatach zielarskich. Na podstawie dotychczasowych doświadczeń z całą pewnością stwierdzamy, że wszelkie różnice wiekowe zacierają się już po kilku godzinach od wymarszu. Podczas obozu można poznać ludzi aktywnych, ciekawych świata i kochających otoczenie dzikiej natury, nawet tej pozornie niesprzyjającej!

Starannie zorganizowane obozy dla dorosłych w Polsce

Na równi stawiamy fantastyczne przeżycia i bezpieczeństwo uczestników wyjazdu. Nasi przewodnicy górscy i terenowi dysponują wieloletnim doświadczeniem oraz wiedzą, które pozwalają na przebieg wędrówki w bezpiecznych warunkach. Chętnie dzielimy się informacjami, dzięki czemu każdy uczestnik zyskuje szanse na samodzielne działanie w odpowiedniej części wyprawy.  Zawsze bierzemy też pod uwagę pogodę – kiedy okazuje się bardzo niesprzyjająca, zmieniamy obszar wędrówki czy też czas, aby nie narażać zdrowia uczestników.

Jak wygląda nocleg podczas wyjazdu?

W czasie obozów dla dorosłych w Polsce najczęściej śpimy w schroniskach górskich, zdarza się, że korzystamy z traperskich chat lub namiotów. W przypadku ostatniej opcji należy zabrać ze sobą karimaty oraz śpiwory. Oczywiście zawsze przekazujemy uczestnikom listę niezbędnych rzeczy na wyjazd. Poza nimi sugerujemy, aby podczas pakowania kierować się własnymi potrzebami. W razie pytań dotyczących przebiegu wyprawy zapraszamy do kontaktu. Chętnie wyjaśnimy wszelkie wątpliwości oraz odpowiemy na każde pytanie.