Półkolonie Wałbrzych

Półkolonie w Wałbrzychu

Wakacje letnie to czas, kiedy szkoła nie jest w stanie zapewnić opieki dla dzieci pracujących rodziców. Jednocześnie nie każde dziecko jest wystarczająco samodzielne, by wysłać je na kilkudniowe kolonie czy obóz. Półkolonie stanowią doskonałą alternatywę. Są to różnego rodzaju zajęcia, organizowane w godzinach pracy rodziców. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dla miasta Wałbrzych na lato 2023 roku.

Dlaczego warto wysłać dzieci na półkolonie?

Głównym przyczyną zapisania dziecka na półkolonie jest potrzeba zapewnienia mu opieki oraz ciekawej organizacji czasu podczas wakacji szkolnych. Letnie zajęcia dla dzieci to świetna okazja do zawarcia nowych znajomości, rozwijania lub odkrycia zainteresowań, zdobywania nowych umiejętności i nauki radzenia sobie w nieznanych dotąd sytuacjach, a także poprawienia kondycji fizycznej. Wałbrzych należy do miast, gdzie rodzice mają naprawdę duży wybór. Mogą zapisać swoje pociechy na zajęcia tematyczne, powiązane np. z ich ulubionym przedmiotem szkolnym. Nasza fundacja stawia przede wszystkim na aktywne spędzanie czasu, przeznaczone dla dzieci lubiących lub potrzebujących dużo ruchu. W ramach półkolonii proponujemy piesze zwiedzanie Wałbrzycha, w tym podziwianie tutejszej architektury, wędrówki po terenach zielonych czy odwiedzenie popularnych atrakcji turystycznych. Lato 2023 z pewnością nie będzie nudne!

Co proponujemy w ramach półkolonii Wałbrzych?

Nasze półkolonie dla dzieci w Wałbrzychu to dwutygodniowe turnusy z zajęciami w godzinach 8:30-16:30. Zbiórka odbywa się na terenie Starej Kopalni – największej poprzemysłowej atrakcji turystycznej w Polsce, gdzie dziś funkcjonuje m.in. muzeum oraz Centrum Nauki i Sztuki. W przypadku złej pogody zajęcia odbywają się w pomieszczeniach Kopalni – przygotowaliśmy na taką ewentualność wiele interesujących warsztatów, gier i zabaw. Miesiące letnie w naszej strefie klimatycznej są jednak raczej pogodne i nie zanosi się na to, by w 2023 roku miało być inaczej. W ramach półkolonii oferujemy świetną zabawę na świeżym powietrzu z bogatym planem zajęć tematycznych, dostosowanych do wieku dzieci. Przewidziane są liczne wycieczki po okolicy, w trakcie których odbywają się różne gry w terenie oraz ciekawe warsztaty. Raz w tygodniu organizujemy też wyjazd poza Wałbrzych.

Co zyskujesz, wybierając nasze półkolonie dla dzieci?

Oferta półkolonie letnie Wałbrzych 2023 przeznaczone są dla rodziców, którzy w okresie wakacji pracują, a chcą, aby ich dziecko miało zapewnioną rozrywkę oraz odpowiednią opiekę. Fundacja Na Szlaku zapewnia ciekawe zajęcia w standardowych godzinach pracy, skupiające się przede wszystkim na aktywności fizycznej, choć z dużą ilością zabawy. Dzieci mają zapewnione bezpieczeństwo oraz profesjonalną opiekę wykwalifikowanej kadry. Mamy wszystkie wymagane pozwolenia i licencje na prowadzenie takiej działalności, a uczestnicy otrzymują ubezpieczenie NNW. Letnie zajęcia odbywają się w grupach 15-osobowych, dzięki czemu każde dziecko ma poświęconą odpowiednią uwagę, a uczestnicy mogą się dobrze zintegrować. W ramach półkolonii w Wałbrzychu przewidujemy także codzienny obiad.