Warsztaty zielarskie

Przygotowaliśmy wyjątkowe warsztaty zielarskie, podczas których można spędzić przyjemnie czas, ucząc się rozpoznawania rodzimych gatunków roślin i ich właściwości. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów, między innymi pracowników parków narodowych czy botaników. To gwarantuje, że przekazywana wiedza jest praktyczna i da się ją owocnie wykorzystać podczas tej, jak i przyszłych wędrówek. 

Program jest różnorodny i przygotowywany dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Wyprawy zielarskie odbywają się w różnych lokalizacjach, w tym Sudetach czy Tatrach. 

Uczestnicy w ciągu kilku dni mają okazję zdobyć praktyczne umiejętności, takie jak: 

  • rozpoznawanie gatunków ziół,
  • poznanie sposobów zbierania i przetwarzania roślin, 
  • wykorzystywanie zielarstwa w kuchni czy kosmetyce.

Warsztaty zielarskie – dla miłośników ziół z polskich łąk i lasów

Chociaż oferowane przez nas warsztaty są przeznaczone głównie dla dorosłych, to dzieci też mogą brać udział pod okiem rodzica czy opiekuna, Wędrówka jest prosta i przyjemna – marsz jest dość spokojny, ale nie nudny. Uczestnicy mają okazje od razu wykorzystać zdobyte informacje w praktyce, a w razie wątpliwości skorzystać z pomocy przewodnika.

Podczas wycieczki przekazujemy wiedzę na temat obszarów chronionych czy leczniczych właściwości ziół, sposobach ich szukania i przechowywania.

Wyprawa pełna praktycznej wiedzy

Nasze nowoczesne i inne niż wszystkie warsztaty zielarskie są skierowane do każdego – w szczególności do osób zainteresowanych roślinami, poznawaniem możliwości, jakie daje natura, ale też do wszystkich chętnych i poszukujących wyjątkowych przygód oraz miłośników czasu spędzanego z dala od miasta.

Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy dzielą się swoją pasją. Nie oferujemy tylko spaceru po szlaku – gwarantujemy eksplorowanie terenu, obcowanie z przyrodą i przyswajanie informacji na podstawie doświadczeń – to okazja, żeby dotknąć roślin, samodzielnie zebrać wartościowe gatunki, a później przetworzyć je w domowych warunkach i cieszyć się własnymi preparatami.

Jeśli szukasz ciekawych warsztatów zielarskich i chcesz nauczyć się czegoś o otaczającej nas przyrodzie, to zapraszamy na wspólną wyprawę!