Wycieczki szkolne po Polsce

Żyjemy w kraju pełnym ciekawych miejsc, w którym nie brakuje dzikiej natury oraz unikatowych krajobrazów. Mamy przy tym dostęp do gór, morza i tysiąca jezior! Mamy co niemiara miast i wsi wartych odwiedzenia, z tysiącami zabytków, które warto zobaczyć i ocenić. Ogrom miejsc, w których możemy się dobrze bawić, wypocząć. Korzystajmy z tego! Na wycieczkę przyrodniczą z przewodnikiem wybierzmy się do ponad 20 parków narodowych i setek parków krajobrazowych. Nauczmy się rozpoznawać ptaki, zioła, odnajdźmy meandrującą rzekę, gdzie spłyniemy pontonami. Jedźmy razem do miast z zabytkami wpisanymi na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przemierzajmy miejskie szlaki związane z polskimi noblistami, artystami, naukowcami. Zatopmy się w lokalną i regionalną kulturę. Podglądajmy rękodzielników. Zorganizujmy na wycieczce warsztaty geologiczne, zielarskie, ornitologiczne, tkackie, wypieku chleba etc. Bawmy się, odpoczywajmy i uczmy na wycieczkach.

Chcemy Wam przekazać, że wycieczki szkolne w Polsce w żadnym wypadku nie muszą być nudne. Wręcz przeciwnie – potrafią być pełne niezapomnianych wrażeń! Mogą wypełnić po brzegi miejsce na dobre wspomnienia.

Organizujemy wyjazdy z przewodnikami przyrodnikami w objęcia natury, w góry, na niziny, na pojezierza, które zapadną w pamięć zarówno samym uczniom, jak i nauczycielom. Organizujemy wycieczki klasowe z przewodnikami miejskimi do wielu miejscowości Polski, podczas których przewodnicy nie zanudzają Uczestników, a zainteresują. Podczas których komponentem wycieczki są aktywne gry miejskie, które integrują, uczą, bawią,

Po rozmowie stworzymy dla Ciebie, dla Was, wycieczkę z optymalnych składników, które zbierzemy w całość jak przy układaniu puzzli. Zadbamy, aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

Warto poznać naszą ofertę też z innego powodu. Wyjątkowego. Nasze biuro turystyczne założone zostało przez licencjonowanych przewodników, którzy chcieli i chcą ułatwiać poznawanie i zrozumienie świata. Część z nas była nauczycielami, więc jeśli trzeba, potrafimy przenieść lekcje w teren – pokazać na żywo to, co ważne dla edukacji, nie zapominając przy tym o zabawie i wypoczynku.

Wycieczki szkolne? Polska to strzał w dziesiątkę!

Planując wyjazdy dla szkół, staramy się, aby były one pełne ciekawych wyzwań, doświadczeń, ale i użytecznych informacji. Na wycieczkach klasowych łączymy bowiem trzy komponenty tj. edukację, zabawę (rozrywkę) z wypoczynkiem. Balansujemy nimi w proporcjach zależnych od Twoich, Waszych potrzeb. Spełnieniu tej misji sprzyjają wybierane przez nas lokalizacje. Otóż organizujemy wycieczki szkolne kilkudniowe, podczas których zaszywamy się w naturę: zwiedzamy rezerwaty, parki krajobrazowe czy narodowe. Wędrujemy przez łąki, lasy, plaże, brzegi jezior. Na nizinach i wyżynach. Dla młodych ludzi to wspaniała okazja, aby obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku oraz zobaczyć na własne oczy unikatową roślinność. Kontakt z naturą dla wielu dzieci okazuje się prawdziwie rozwijającym doświadczeniem, zwłaszcza kiedy towarzyszy mu porywający opis.

Kto prowadzi nasze wycieczki szkolne w Polsce?

Za doskonały przebieg każdego wyjazdu odpowiada nasza znakomicie wykwalifikowana, godna zaufania kadra. Sami jesteśmy krajoznawcami, licencjonowanymi przewodnikami miejskimi, terenowymi, górskimi, niektórzy z nas mają też uprawnienia nadawane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Część z nas była, a część jest czynnymi nauczycielami. Współpracujemy tylko i wyłącznie z licencjonowanymi, kreatywnymi przewodnikami. Możemy poszczycić się współpracą ze sprawdzonymi, energicznymi animatorami czasu wolnego, którzy przez zabawy stworzą tony śmiechu i radości, a przy okazji rozbudzą ciekawość świata. To wpływa na jakość każdej wycieczki szkolnej.

Wszystkie trasy pozostają bezbłędnie dopasowane do możliwości dzieci i młodzieży, które mają ją pokonać. Uważnie wybieramy lokalizacje, do których się wybieramy. Dzięki temu oraz wiedzy osób zajmujących się w naszym biurze wycieczkami każda wyprawa, ta duża i mała, pozostaje bezpieczna, ale też zaskakująco atrakcyjna. Zapewniamy przygodę, aktywne spędzanie czasu, zapierające dech w piersiach widoki oraz potężną dawkę wiedzy odpowiadającą wiekowi uczestników.

Każda wycieczka może stać się świetną okazją do poznania techniki, matematyki, historii, geografii, fizyki, przyrody czy biologii w praktyce. Trudno o przekazanie informacji w tej formie w szkolnych murach. Interesujący sposób przekazywania wiedzy na pewno zwiększy prawdopodobieństwo ich zapamiętania! Z kolei aktywne spędzanie czasu wydaje się idealną opcją, kiedy najmłodsi i nastolatki tak wiele czasu spędzają online – zarówno w czasie wolnym, jak i podczas nauki.

Wycieczki szkolne o walorach edukacyjnych oraz integrujących

Musimy także wspomnieć, że klasowe wyjazdy mają niewątpliwy walor integrujący. Dzięki nim uczniowie mają okazję bliżej się poznać. Spędzą tu ze sobą więcej czasu niż podczas zajęć w szkole. Być może zaowocuje to nowymi przyjaźniami czy też zacieśnieniem istniejących więzi. Co więcej, wycieczki szkolne w Polsce uczą tolerancji i szacunku do innych kultur. Wbrew pozorom wcale nie jest to aspekt zarezerwowany tylko dla wyjazdów zagranicznych. Przykład? Młodych ludzi z centrum lub północy kraju na pewno zaskoczą zwyczaje oraz kultura na południu, w Pieninach, Tatrach, Beskidach. Osobom z południa warto pokazać wyjątkowość Kurpi czy rdzenne kolonie tatarskie na Białostocczyźnie. Obcowanie z lokalną społecznością posługującą się często gwarą czy nawet próbowanie nieznanych do tej pory potraw, to bez wątpienia kształcące doświadczenia.

Ponadto musimy  wspomnieć, że działamy już od 2011 roku i mamy niemałe doświadczenie w organizacji rozmaitych wycieczek, rajdów, wypraw, warsztatów, pieszych wędrówek, wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Warto dodać, że nasza przygoda z przewodnictwem oraz organizację rozpoczynaliśmy właśnie od wycieczek szkolnych w Polsce. Zapraszamy do zapisów na naszej stronie. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego czy mailowego. Chętnie omówimy wszelkie szczegóły wyjazdów, tak każda wycieczka w Polsce okazała się w 100% udana!