Obóz wędrowny Sudety

Ze względu na coraz szybsze tempo codziennego życia oraz obecne w nim stresujące sytuacje wiele osób szuka odpoczynku z dala od hałasów miasta i zatłoczonych ulic. Dzięki temu można uniknąć przebodźcowania i wrócić do domu z pięknymi wspomnieniami. Dlatego dużą popularnością cieszą się obozy wędrowne w Sudetach, których prowadzeniem zajmujemy się od 2011 roku. Taka wycieczka to idealny sposób na wyciszenie się i naukę praktycznych umiejętności, a także na nawiązanie nowych przyjaźni, których wspólnym mianownikiem będą góry.

Jak wygląda obóz wędrowny w Sudetach?

To mit, że prawdziwe wędrowne wyprawy skończyły się kilkanaście lat temu wraz ze świetnością PTTK. Organizowane przez nas obozy trwają od kilku do ponad 20 dni, a podczas wędrówki przechodzimy całe pasma górskie, śpiąc w namiotach, chatach traperskich czy niekiedy również w schroniskach. W niektóre dni gotujemy nad ogniskiem i kąpiemy się w strumieniach, nie mając dostępu do udogodnień, z jakich korzystamy w domu. Taka forma wycieczki i kontaktu z sudecką naturą niezniszczoną przez człowieka to dla wielu osób szansa na wypoczynek oraz odreagowanie codziennych zmartwień.

Dzięki dużemu doświadczeniu i miłości do gór każda nasza wycieczka w Sudety jest planowane w taki sposób, aby uniknąć najbardziej zatłoczonych tras i jednocześnie móc zobaczyć najpiękniejsze krajobrazy. Ponadto podczas obozu wędrownego dowiesz się wielu ciekawych informacji dotyczących danego obszaru. Nasi przewodnicy to nie tylko osoby, które doprowadzą Cię do poszczególnych celów, ale przede wszystkim pasjonaci pragnący dzielić się z innymi swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Z tego powodu w zależności od rodzaju wybranej wyprawy poznasz również podstawy korzystania z lonży czy zdobywania pierwszych szczytów.

Obóz wędrowny w Sudetach — jakie umiejętności są wymagane?

Z organizowanych przez nas wycieczek chętnie korzystają osoby w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności. Dlatego przy każdych zapisach pojawia się informacja dotycząca poziomu trudności danej trasy. Zwykle wyróżniamy trzy rodzaje: A, czyli łatwy, B, czyli średni i C dla bardziej zaawansowanych osób. Ponadto przedstawiamy szczegółowy plan wyprawy, dzięki któremu łatwo ocenisz, czy dasz radę pokonać całą trasę. Warto wspomnieć, że nasz obóz wędrowny w Sudetach to nie wyścig, a tempo poruszania się dostosowujemy do wszystkich uczestników. Nie zapominamy przy tym o dodatkowym czasie potrzebnym do podziwiania mijanych po drodze krajobrazów.

Obóz wędrowny Sudety - obozywedrowne.comWycieczka w Sudety - obozywedrowne.com

Organizujemy obozy zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży. W przypadku wypraw organizowanych dla nastolatków zwracamy szczególną uwagę na edukację oraz bezpieczeństwo, a także dbamy o pełnowartościowe posiłki na szlaku. Do pokonania niektórych tras niezbędne jest dodatkowe wyposażenie, na przykład w postaci kasków czy lonży. Dlatego osoby, dla których taka wycieczka wędrowna to pierwszy poważny wyjazd w góry, mogą skorzystać z usług wypożyczalni. Wówczas chętnie doradzimy w wyborze najlepszego sprzętu.

Wycieczka w Sudety z wyjątkowymi warsztatami w cenie — dla kogo będzie to ciekawa propozycja?

Oprócz wędrownych obozów skupionych na zdobywaniu poszczególnych pasm górskich i obcowania z naturą organizujemy również wyprawy połączone z ciekawymi warsztatami zielarskimi, geologicznymi, ornitologicznymi czy z elementami survivalowymi. W efekcie podczas codziennych wycieczek na szlaku nauczysz się rozpoznawać siedliska przyrodnicze wraz z charakterystycznymi dla nich gatunkami roślin. Ponadto dowiesz się, w jaki sposób zbierać i przechowywać zioła, a także poznasz ich lecznicze właściwości, co pomoże Ci w stworzeniu własnego zielnika.

Wyjątkową propozycją są również wędrowne wycieczki w Sudety połączone z jogą. Wówczas podczas każdego dnia podróży zatrzymujemy się w miejscach wyróżniających się pięknymi widokami i w otoczeniu pięknych krajobrazów skupiamy się na własnym ciele oraz medytacji. Taki obóz to okazja do wyciszenia się i odpoczynku od miejskiego zgiełku. Warto wspomnieć, że z zajęć mogą korzystać zarówno osoby zaawansowane, jak i dopiero rozpoczynające swoją przygodę z jogą.

 Aktywny Sylwester w Sudeckim Świecie

 Sylwester z Jogą Na Szlaku

 Survivalowy weekend dla początkujących – kwiecień 2024

 Młodzieżowy biwak w Sudetach – maj 2024

 Warsztaty geologiczne w Sudetach – maj 2024

 Młodzieżowy biwak w Sudetach – czerwiec 2024

MŁODZIEŻ. Obóz z elementami survivalu edycja 1. Sudety

Joga Na Szlaku w Cosmo Glamp – czerwiec 1 2024

Młodzieżowy biwak w Sudetach – czerwiec 2 2024

Młodzieżowy biwak w Sudetach – sierpień 2024

MŁODZIEŻ. Obóz z elementami survivalu edycja 2. Sudety

Survivalowy weekend dla początkujących – wrzesień 2024

Joga Na Szlaku w Cosmo Glamp – wrzesień 2024

Geologiczne Sudety – październik 2024

Młodzieżowy biwak w Sudetach – listopad 2024

Survivalowy weekend dla początkujących – grudzień 2024

ZAPISY
Wędruj z nami ku przygodzie!