Obóz wędrowny w BieszczadacH

Od wielu lat Biesy i Czady to góry, które zachwycają dziką naturą i nienaruszonymi przez człowieka zakątkami. Dlatego nasze obozy wędrowne w Bieszczadach to godna uwagi propozycja dla osób, które pragną na kilka dni uciec od cywilizacji i miejskiego zgiełku. Takie wyjazdy organizujemy od 2011 roku, tworząc trasy zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych. Dzięki dużemu doświadczeniu dobieramy drogę wycieczki w sposób, który pozwala uniknąć tłumu turystów i jednocześnie cieszyć się pięknymi krajobrazami. Na szlakach, które pokonujemy, łatwiej spotkać zwierzę niż innego człowieka, a wyjątkową atmosferę zapewnia spanie w namiotach lub chatach trekkingowych i samodzielne gotowanie nad ogniskiem.

Dlaczego warto zdecydować się na nasz obóz wędrowny w Bieszczadach?

Podczas organizowanych przez nas wypadów wędrownych zobaczysz szlaki i urokliwe zakątki, o których nie wie większość turystów. Dzięki temu odpoczniesz od tłumów, hałasów i codziennych stresujących sytuacji. Warto przy tym wspomnieć, że nasi wykwalifikowani przewodnicy obozów to przede wszystkim miłośnicy gór, którzy pragną dzielić się swoją wiedzą i pasją z innymi. Dlatego wyjazdy wycieczki w Bieszczady to idealna okazja, aby zresetować się psychicznie i jednocześnie dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o mijanych po drodze terenach. Ponadto w trakcie trudniejszych podejść uczymy bezpiecznego korzystania z lonży i podstawowych umiejętności potrzebnych do zdobywania wyższych szczytów.

Dzięki naszym obozom wędrownym doświadczysz uroku gór od ich naturalnej, dzikiej strony. W trakcie wycieczki śpimy nie tylko w schroniskach, ale najczęściej w namiotach, chatach trekkingowych czy bazach. W praktyce oznacza to, że przez większość dni przed snem będziesz podziwiać gwieździste niebo i spędzisz miło czas nad ogniskiem wśród osób, które podobnie jak Ty pragną odpocząć od cywilizacji czy codziennych trosk. Warto wspomnieć, że takie wyjazdy to również rezygnacja z udogodnień, z których korzystamy każdego dnia. Dlatego podczas obozu wędrownego niekiedy posiłki przygotowujemy samodzielnie pod gołym niebem i korzystamy ze strumienia zamiast z prysznica.

Kto może wziąć udział w naszych wyjazdach w Bieszczady?

Mimo że organizowane przez nas wycieczki mogą brzmieć survivalowo, w rzeczywistości każda wyprawa ma swój poziom trudności, a podczas drogi przewodnicy zwracają uwagę na potrzeby i ewentualne problemy uczestników wyjazdu. Zwykle trasę określają trzy stopnie: A (łatwy), B (średni) i C (zaawansowany), które niekiedy występują wspólnie. Ponadto nasz obóz wędrowny w Bieszczadach nie polega na presji uzyskania jak najlepszego czasu czy wyniku. Podczas wędrówki dostosowujemy tempo do wszystkich osób, a także robimy przerwy na podziwianie mijanych krajobrazów. Warto zauważyć, że przy zapisach znajdują się szczegółowe informacje dotyczące liczby kilometrów do pokonania oraz planu każdego dnia.

Co więcej, obozy wędrowne są przeznaczone dla dorosłych lub młodzieży. W przypadku wycieczek dla nastolatków zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo wszystkich osób, a także dbamy o regularne spożywanie posiłków. Ponadto taki wyjazd ma dużą wartość edukacyjną ze względu na dużą wiedzę przewodników oraz możliwość wzięcia udziału w ciekawych zajęciach czy warsztatach. Wśród młodych uczestników szczególną popularnością cieszą się wyprawy z elementami survivalu i nauką terenoznawstwa. Umiejętności zdobyte podczas naszych wycieczek przydają się w codziennym życiu i uczą zaradności.

Wyjątkowe obozy wędrowne z warsztatami dla dorosłych – czym się wyróżniają?

Podczas naszych wycieczek z ciekawych warsztatów może skorzystać nie tylko młodzież, ale również dorośli. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy z zajęciami z zielarstwa, które pozwalają na lepsze poznanie lokalnej roślinności, a także na stworzenie swoich własnych zielników. Ponadto ciekawą propozycją są bieszczadzkie obozy wędrowne w opcji na dziko, w trakcie których można doświadczyć traperskich warunków wypraw i odciąć się od elektroniki ze względu na brak prądu. Warto wspomnieć, że takie przygody ułatwiają nawiązanie nowych znajomości na szlaku, a większość osób po pierwszej eskapadzie nie może doczekać się następnego sezonu.

ZAPISY
Wędruj z nami ku przygodzie!